W sobotę przez Łódź przejdzie Marsz Równości [SZCZEGÓŁY]

Zdjęcie z artykułu: W sobotę przez Łódź przejdzie Marsz Równości [SZCZEGÓŁY] 22 kwietnia marsz Równości przejdzie przez Łódź; ESKA INFO Łódź
Ilustracja do artykułu W sobotę przez Łódź przejdzie Marsz Równości [SZCZEGÓŁY]

Łódzki Marsz Równości odbędzie się po raz siódmy. Start w sobotę (22 kwietnia) o godz. 13 ze Starego Rynku w Łodzi.

W tym roku Marsz Równości w Łodzi odbędzie się pod hasłem "Nie damy pogrzebać naszych wartości! Nie damy pogrzebać równości!". Demonstracja wyruszy w sobotę (22 kwietnia) o godz. 13 ze Starego Rynku. Protest skierowany jest w stronę rządu i dotyczyć będzie - jak zapowiadają organizatorzy - m.in. kwestii "dewastowania przyrody, próby podważenia zasad praworządności i niezależności wymiaru sprawiedliwości, czy skrajnej ideologizacji systemu edukacji i chaosu związanego z nieodpowiedzialną reformą szkolnictwa". - Nie chodzi nam tylko o to, by przy dźwiękach muzyki przejść przez miasto z tęczowymi flagami, "pokazać się". Chcemy wysłać czytelny komunikat do rządzących, że działają wbrew woli obywatelek i obywateli - czytamy na stronie wydarzenia. Ważnym punktem, jak co roku, są również prawa osób nieheteronormatywnych. - Nie czujemy się w pełni obywatelkami i obywatelami tego kraju, skoro kolejna już władza nie wysłuchuje naszych potrzeb i postulatów, nie chroni nas przed przemocą i dyskryminacją, nie zapewnia instrumentów do budowania bezpiecznego życia, obraża nas, a najczęściej po prostu udaje, że wcale nie istniejemy lub jesteśmy "tematem zastępczym". Przypomnimy, że stan, w którym w 2017 roku nadal nie mamy praktycznie żadnych praw, podczas gdy nasi bracia i nasze siostry z innych krajów, mogą cieszyć się równością małżeńską i pełną ochroną praw, jest hańbą Polski - piszą organizatorzy.

Czytaj też: DOZ Maraton Łódź 2017. Sprawdź, kto zagra podczas "Najgłośniejszego maratonu w Polsce"!

 

Łódzki Marsz Równości odbywa się w ramach 7. Maratonu Równości. Organizatorem jest Fabryka Równości.

Więcej informacji znajdziecie na facebooku Fabryki Równości.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

45 min
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

1 godz. 17 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 18 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

6 godz. 10 min.

21-23 Lipca startuje Sieradz Open Hair Festival 2017!. Znamy program!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy