W sobotę przez Łódź przejdzie Marsz Równości [SZCZEGÓŁY]

Zdjęcie z artykułu: W sobotę przez Łódź przejdzie Marsz Równości [SZCZEGÓŁY] 22 kwietnia marsz Równości przejdzie przez Łódź; ESKA INFO Łódź
Ilustracja do artykułu W sobotę przez Łódź przejdzie Marsz Równości [SZCZEGÓŁY]

Łódzki Marsz Równości odbędzie się po raz siódmy. Start w sobotę (22 kwietnia) o godz. 13 ze Starego Rynku w Łodzi.

W tym roku Marsz Równości w Łodzi odbędzie się pod hasłem "Nie damy pogrzebać naszych wartości! Nie damy pogrzebać równości!". Demonstracja wyruszy w sobotę (22 kwietnia) o godz. 13 ze Starego Rynku. Protest skierowany jest w stronę rządu i dotyczyć będzie - jak zapowiadają organizatorzy - m.in. kwestii "dewastowania przyrody, próby podważenia zasad praworządności i niezależności wymiaru sprawiedliwości, czy skrajnej ideologizacji systemu edukacji i chaosu związanego z nieodpowiedzialną reformą szkolnictwa". - Nie chodzi nam tylko o to, by przy dźwiękach muzyki przejść przez miasto z tęczowymi flagami, "pokazać się". Chcemy wysłać czytelny komunikat do rządzących, że działają wbrew woli obywatelek i obywateli - czytamy na stronie wydarzenia. Ważnym punktem, jak co roku, są również prawa osób nieheteronormatywnych. - Nie czujemy się w pełni obywatelkami i obywatelami tego kraju, skoro kolejna już władza nie wysłuchuje naszych potrzeb i postulatów, nie chroni nas przed przemocą i dyskryminacją, nie zapewnia instrumentów do budowania bezpiecznego życia, obraża nas, a najczęściej po prostu udaje, że wcale nie istniejemy lub jesteśmy "tematem zastępczym". Przypomnimy, że stan, w którym w 2017 roku nadal nie mamy praktycznie żadnych praw, podczas gdy nasi bracia i nasze siostry z innych krajów, mogą cieszyć się równością małżeńską i pełną ochroną praw, jest hańbą Polski - piszą organizatorzy.

Czytaj też: DOZ Maraton Łódź 2017. Sprawdź, kto zagra podczas "Najgłośniejszego maratonu w Polsce"!

 

Łódzki Marsz Równości odbywa się w ramach 7. Maratonu Równości. Organizatorem jest Fabryka Równości.

Więcej informacji znajdziecie na facebooku Fabryki Równości.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Opole 2017 w innym mieście?! Prezes TVP przedstawia swój pomysł

Opole 2017 w innym mieście?! Prezes TVP przedstawia swój pomysł

Gdzie i kiedy odbędzie się 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej? Prezes Telewizji Polskiej powiadomił, że zmienione zostanie miejsce wydarzenia. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

28 min
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

40 min
Zamach na koncercie Ariany Grande: czy wśród ofiar są Polacy?

Zamach na koncercie Ariany Grande: czy wśród ofiar są Polacy?

W zamachu, do którego doszło po koncercie Ariany Grande zginęły 22 osoby. Konsulat Rzeczpospolitej Polskiej w Manchesterze sprawdza, czy wśród poszkodowanych znajdują się Polacy.

1 godz. 17 min.
Anegdoty o Zbigniewie Wodeckim

Anegdoty o Zbigniewie Wodeckim

Zbigniew Wodecki był osobą uwielbianą nie tylko przez swoich fanów, ale także przez znane postacie ze świata show biznesu. Przeczytajcie najlepsze anegdoty o autorze Pszczółki Mai.

1 godz. 25 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy