W 13 minut z Łodzi do Warszawy? Tunel Hyperloop z ultraszybkim pociągiem może powstać w Polsce!

Zdjęcie z artykułu: W 13 minut z Łodzi do Warszawy? Tunel Hyperloop z ultraszybkim pociągiem może powstać w Polsce! Tunel Hyperloop; Hyperloop
Ilustracja do artykułu W 13 minut z Łodzi do Warszawy? Tunel Hyperloop z ultraszybkim pociągiem może powstać w Polsce!

Polska jest na liście państw, w których może powstać tunel Hyperloop z ultraszybkim pociągiem. Gdyby to się ziściło, z Łodzi do Warszawy można by dojechać w 13 minut. Trwa głosowanie.

Brzmi jak science fiction, ale okazuje się, że nie jest to tak odległa przyszłość, jak mogłoby nam się wydawać. Dzięki staraniom grupy Hyper Poland Polska znalazła się na liście państw, w których projekt Hyperloop może zostać zrealizowany. Jak podaje ESKA INFO Wrocław, początkowo w plebiscycie wyłonionych zostało 35 tras z całego świata. Do finału dostało się natomiast 9 z nich, w tym właśnie trasa łącząca Wrocław z Warszawą. Gdyby Polska wygrała, podróż takim tunelem z Łodzi do Warszawy wyniosłaby zaledwie 13 minut! Głosowanie na fb Hyperloop One.


Posłuchajcie, co o staraniach Polski o ultraszybki system transportu mówi łódzki magistrat:

Materiał AUDIO: reporterka Radia ESKA Nella Krysztofowicz

 

Na czym polega Hyperloop?

Hyperloop wymyślił Elon Musk, który chce zbudować system długich tuneli, w których - bez kontaktu z podłożem - poruszałaby się specjalna kapsuła. Wykorzystywałaby ona magnetyczną lewitację i łożyska powietrzne. Jak to możliwe? Projekt zakłada, że w tunelu panowałyby bardzo niskie ciśnienie powietrza. To warunki podobne do tych, w jakich latają samoloty, co zmniejszyłoby opory maszyny i zużycie przez nią paliwa. Maksymalna prędkość takiego pojazdu to aż 1200 kilometrów na godzinę!

Zobaczcie i posłuchajcie więcej o Hyperloop:

 

Przypomnijmy, z Hyperloop mają już pewne doświadczenia studenci Politechniki Łódzkiej. Grupa HyperLodz Team składająca się z 11 żaków łódzkiej uczelni projektowała kapsułę pasażerską dla Hyperloop w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy