W 13 minut z Łodzi do Warszawy? Tunel Hyperloop z ultraszybkim pociągiem może powstać w Polsce!

Zdjęcie z artykułu: W 13 minut z Łodzi do Warszawy? Tunel Hyperloop z ultraszybkim pociągiem może powstać w Polsce! Tunel Hyperloop; Hyperloop
Ilustracja do artykułu W 13 minut z Łodzi do Warszawy? Tunel Hyperloop z ultraszybkim pociągiem może powstać w Polsce!

Polska jest na liście państw, w których może powstać tunel Hyperloop z ultraszybkim pociągiem. Gdyby to się ziściło, z Łodzi do Warszawy można by dojechać w 13 minut. Trwa głosowanie.

Brzmi jak science fiction, ale okazuje się, że nie jest to tak odległa przyszłość, jak mogłoby nam się wydawać. Dzięki staraniom grupy Hyper Poland Polska znalazła się na liście państw, w których projekt Hyperloop może zostać zrealizowany. Jak podaje ESKA INFO Wrocław, początkowo w plebiscycie wyłonionych zostało 35 tras z całego świata. Do finału dostało się natomiast 9 z nich, w tym właśnie trasa łącząca Wrocław z Warszawą. Gdyby Polska wygrała, podróż takim tunelem z Łodzi do Warszawy wyniosłaby zaledwie 13 minut! Głosowanie na fb Hyperloop One.


Posłuchajcie, co o staraniach Polski o ultraszybki system transportu mówi łódzki magistrat:

Materiał AUDIO: reporterka Radia ESKA Nella Krysztofowicz

 

Na czym polega Hyperloop?

Hyperloop wymyślił Elon Musk, który chce zbudować system długich tuneli, w których - bez kontaktu z podłożem - poruszałaby się specjalna kapsuła. Wykorzystywałaby ona magnetyczną lewitację i łożyska powietrzne. Jak to możliwe? Projekt zakłada, że w tunelu panowałyby bardzo niskie ciśnienie powietrza. To warunki podobne do tych, w jakich latają samoloty, co zmniejszyłoby opory maszyny i zużycie przez nią paliwa. Maksymalna prędkość takiego pojazdu to aż 1200 kilometrów na godzinę!

Zobaczcie i posłuchajcie więcej o Hyperloop:

 

Przypomnijmy, z Hyperloop mają już pewne doświadczenia studenci Politechniki Łódzkiej. Grupa HyperLodz Team składająca się z 11 żaków łódzkiej uczelni projektowała kapsułę pasażerską dla Hyperloop w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

 24 czerwca rękoma mieszkańców stolicy zostanie upleciony Warszawski Wianek Świętojański. Szczegóły akcji przybliżamy na ESKA.pl

37 min
Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: to walka wieczoru jaką zobaczymy podczas Polsat Boxing Night 2017. O której rozpocznie się pojedynek? Sprawdźcie na ESKA.pl

58 min
Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Spinner jest zabawką, którą chciał mieć każdy! Teraz jednak czas na nową zabawkę od tego samego producenta - Fidget Stick Roller! Jak się bawić? Jak wykonać poszczególne sztuczki? Szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 15 min.
Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska to inaczej Wigilia Św. Jana - kiedy jest i jak obchodzimy to święto? Co wspólnego z nocą świętojańską ma Noc Kupały? 

1 godz. 35 min.

24 czerwca Gru, Dru i Minonki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska

Przekonaj Się, Że w Ciąży Ci do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz]. Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy