Uratowali przymarzniętego do asfaltu lisa, już są bohaterami sieci

Zdjęcie z artykułu: Uratowali przymarzniętego do asfaltu lisa, już są bohaterami sieci Uratowali przymarzniętego do asfaltu lisa, już są bohaterami sieci; pixabay.com /CC0 fot.kayuli
Ilustracja do artykułu Uratowali przymarzniętego do asfaltu lisa, już są bohaterami sieci

Ponad 4 tysiące udostępnień, 28 tysięcy lajków, setki komentarzy - tyle w ciągu dwóch dni zdobył filmik z akcji ratowniczej Michała Mazura i jego kolegów. W poniedziałkową noc uratowali oni przymarzniętego do asfaltu lisa. Zwierzę leżało na ulicy Szczecińskiej w Łodzi.    

Mężczyźni jadąc ulicą Szczecińską na wysokości granicy Łodzi ze Zgierzem zauważyli siedzącego na środku jezdni lisa. Zwierzę nie uciekało, więc wzbudziło to ich podejrzenie. Okazało się, że jego łapki przymarzły do asfaltu. Marcin Mazur okrył go kocem, co pozwoliło na ogrzanie i odklejenie łapek. Akcja została nagrana telefonem komórkowym.


Mężczyźni przewieźli zmarzniętego lisa do całodobowej kliniki weterynaryjnej w Konstantynowie Łódzkim. Zwierzę było w stanie skrajnego wychłodzenia. We wtorek przewieziony został do powiatowego inspektoratu weterynarii w Pabianicach, gdzie przechodzi kwarantannę. Obserwacja potrwa 21 dni.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

NBA Mecz Gwiazd - gdzie oglądać All-Star Game 2017?

NBA Mecz Gwiazd - gdzie oglądać All-Star Game 2017?

NBA Mecz Gwiazd to widowisko na najwyższym poziomie. Już teraz sprawdź, gdzie oglądać All-Star Game 2017?

19 lutego 2017, 22:57
Vin Diesel, Selena Gomez i Kygo w piosence Ain't Me!

Vin Diesel, Selena Gomez i Kygo w piosence Ain't Me!

Vin Diesel, Selena Gomez i Kygo - Ain't Me w wykonaniu tej niesamowitej trójki zdecydowanie może podbić listy przebojów na całym świecie! Tym bardziej, że duet z Sel był marzeniem Vina!

19 lutego 2017, 20:20
Danuta Szaflarska nie żyje. Miała 102 lata

Danuta Szaflarska nie żyje. Miała 102 lata

Danuta Szaflarska dwa tygodnie wcześniej świętowała 102. urodziny. "Przecież była niezniszczalna" - piszą fani. Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego 2017 r.

19 lutego 2017, 17:05
Eurowizja 2017: KASIA MOŚ reprezentuje Polskę!

Eurowizja 2017: KASIA MOŚ reprezentuje Polskę!

Kasia Moś wygrywa krajowe eliminacje EUROWIZJA 2017! Sprawdź punktację i zwycięskie wykonanie w 10. polskich preselekcjach do Eurowizji i dowiedz się, kim jest Kasia MOŚ, która będzie reprezentować Polskę w Kijowie w maju 2017 r.    

19 lutego 2017, 16:11
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy