Tragedia na obozie harcerskim w Suszku na Pomorzu. Nie żyją dwie harcerki z Łodzi

Zdjęcie z artykułu: Tragedia na obozie harcerskim w Suszku na Pomorzu. Nie żyją dwie harcerki z Łodzi tragedia na obozie harcerskim; pixabay.com, CC0, fot. Bob_piqam
Ilustracja do artykułu Tragedia na obozie harcerskim w Suszku na Pomorzu. Nie żyją dwie harcerki z Łodzi

Dwie harcerki zginęły na miejscu, trzydziestu uczestników obozu zostało poszkodowanych. To tragiczny bilans nocnej nawałnicy, jaka przeszła przez las w Suszku na Pomorzu. Na obozie przebywało w sumie 140 osób z Łodzi i województwa. Przy łódzkim Urzędzie Wojewódzkim działa już specjalnie powołany sztab kryzysowy.

Dzieci są już bezpieczne-te z niegroźnymi obrażeniami przebywają w szpitalach, pozostałe rozlokowane zostały w okolicznych szkołach-mówi rzecznik wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. - Części osób została udzielona pomoc medyczna na miejscu, część zostaje przyjęta do szpitali, a po opatrzeniu zwolniona. Z reguły są to lekkie złamania, stłuczenia.

Działa już infolinia dla rodziców poszkodowanych dzieci-mówi kierownik Centrum Zarządzania Kryzysowego Dorota Gajewska.- Żeby te zaniepokojone osoby, które nie mogą się skontaktować ze swoimi dziećmi, od nas dowiedziały się o stanie zdrowia swoich pociech i sytuacji na miejscu. Problem z kontaktem wynika z tego, że w lesie nie działają telefony komórkowe. Rodzice mogą dzwonić na numer  664 10 53 plus kierunkowy do Łodzi.

Harcerze, którzy nie wymagają hospitalizacji, przywiezieni zostaną do Łodzi wieczorem czterema autokarami w asyście policji.
Na obozie przebywały dzieci w wieku od 10 - 15 lat. Autokarów z harcerzami możemy spodziewać się w Łodzi między godz. 18 a 20.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy