Robaki i walący się sufit. W takich warunkach żyją mieszkańcy kamienicy przy Legionów w Łodzi [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Robaki i walący się sufit. W takich warunkach żyją mieszkańcy kamienicy przy Legionów w Łodzi [WIDEO] Tak mieszkają lokatorzy kamienicy przy Legionów w Łodzi; Nella Krysztofowicz, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Robaki i walący się sufit. W takich warunkach żyją mieszkańcy kamienicy przy Legionów w Łodzi [WIDEO]

Na klatce chodzą robaki, a sufit dosłownie wali się na głowę. Mieszkańcy kamienicy przy Legionów w Łodzi żyją w fatalnych warunkach.

Stan techniczny tych budynków jest na tyle zły, że lokatorzy boją się tam mieszkać. Chodzi o budynki zlokalizowane przy Legionów 56 w Łodzi. - Warunki są straszne, ale poniekąd gdzieś trzeba po prostu mieszkać. Tylko smutne jest to, że w XXI wieku ludzie muszą w takich warunkach egzystować - mówi reporterce Eski Nelli Krysztofowicz jeden z mieszkańców.

Czytaj też: Mamie Mateusza skradziono spod bloku samochód. Chłopiec nie ma jak dojeżdżać do szkoły czy na rehabilitacje

 

ZOBACZCIE WIDEO reporterki Radia ESKA Nelli Krysztofowicz:

 

Po marcowej interwencji mediów i stowarzyszenia Bratnia Pomoc pojawiła się iskierka nadziei. Mieszkańcy doczekali się tam porządnej kontroli nadzoru budowlanego. - Inspektor chodzi od lokalu do lokalu, ogląda strychy, klatki schodowe, notuje sobie wszystkie pęknięcia, dokładnie widzi, co tu się dzieje, widzi w jakim stanie jest budynek i potwierdza, że jego stan jest tragiczny - mówi Marcin Wawrzyńczak ze stowarzyszenia

Wyniki kontroli powinny być w ciągu tygodnia.

Więcej o tej sprawie w materiale AUDIO, posłuchajcie:

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

57 min
The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - poznaliśmy wszystkich trenerów pierwszej edycji programu, w którym młode talenty będą prezentować swoje umiejętności wokalne. Będzie się działo!

1 godz. 49 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

3 godz. 20 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

4 godz. 27 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy