Ponad 14 milionów zł kary za wycinkę drzew w Łodzi dla jednego z inwestorów. A to dopiero początek [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Ponad 14 milionów zł kary za wycinkę drzew w Łodzi dla jednego z inwestorów. A to dopiero początek [AUDIO] Wycinka drzew w Łodzi; Emilia Białecka/ESKAINFO.pl
Ilustracja do artykułu Ponad 14 milionów zł kary za wycinkę drzew w Łodzi dla jednego z inwestorów. A to dopiero początek [AUDIO]

14 milionów 588 tysięcy złotych to kara jaką dostał właściciel terenu między rzeką Jasień i ul. Pabianicką, niedaleko wylotu z Łodzi. Wyciął tam bez pozwolenia 153 drzewa. Za każdy centymetr obwodu drzewa zapłaci 1000 zł.

1 stycznia zmieniło się prawo, ale nie oznacza to, że każdy może dowolnie i bezkarnie wycinać drzewa. Nie wolno ich usuwać w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, czyli np. pod inwestycje deweloperskie bez zezwolenia wydanego przez Urząd Marszałkowski. Od początku roku łódzkie służby: wydział ochrony środowiska i straż miejska mają ręce pełne roboty. W wielu przypadkach drzewa usuwane są zgodnie z nowym prawem, ale są też przypadki łamania prawa, za co grożą wysokie kary.

Czytaj też: ZOBACZCIE, jak zmienia się krajobraz po wycince drzew w Łodzi [ZDJĘCIA]

 

Nie ma zgody na nielegalna wycinkę drzew w Łodzi. Miasto prowadzi 13 postępowań - za wycięcie drzewa lub krzewu bez wymaganego zezwolenia są dotkliwe kary: tysiąc złotych za każdy centymetr obwodu. Rekordową sumę zapłaci deweloper, który wyciął ponad 90 dębów i ponad 50 brzóz. - Naliczyliśmy karę wynoszącą 14 milionów 588 tysięcy złotych za nielegalną wycinkę drzew w terenie między rzeką Jasień a ulicą Pabianicką. Tam inwestor wyciął ponad 150 dorodnych drzew - mówi dyrektor departamentu prezydenta Tomasz Piotrowski.

Dużą kara musi się też liczyć właściciel terenu na łódzkim Manhattanie. Wydział ochrony Środowiska i Rolnictwa sprawdza właśnie nielegalną wycinkę na przy Piotrkowskiej i Sienkiewicza.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

49 min
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

1 godz. 21 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 22 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

6 godz. 14 min.

21-23 Lipca startuje Sieradz Open Hair Festival 2017!. Znamy program!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy