Ponad 14 milionów zł kary za wycinkę drzew w Łodzi dla jednego z inwestorów. A to dopiero początek [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Ponad 14 milionów zł kary za wycinkę drzew w Łodzi dla jednego z inwestorów. A to dopiero początek [AUDIO] Wycinka drzew w Łodzi; Emilia Białecka/ESKAINFO.pl
Ilustracja do artykułu Ponad 14 milionów zł kary za wycinkę drzew w Łodzi dla jednego z inwestorów. A to dopiero początek [AUDIO]

14 milionów 588 tysięcy złotych to kara jaką dostał właściciel terenu między rzeką Jasień i ul. Pabianicką, niedaleko wylotu z Łodzi. Wyciął tam bez pozwolenia 153 drzewa. Za każdy centymetr obwodu drzewa zapłaci 1000 zł.

1 stycznia zmieniło się prawo, ale nie oznacza to, że każdy może dowolnie i bezkarnie wycinać drzewa. Nie wolno ich usuwać w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, czyli np. pod inwestycje deweloperskie bez zezwolenia wydanego przez Urząd Marszałkowski. Od początku roku łódzkie służby: wydział ochrony środowiska i straż miejska mają ręce pełne roboty. W wielu przypadkach drzewa usuwane są zgodnie z nowym prawem, ale są też przypadki łamania prawa, za co grożą wysokie kary.

Czytaj też: ZOBACZCIE, jak zmienia się krajobraz po wycince drzew w Łodzi [ZDJĘCIA]

 

Nie ma zgody na nielegalna wycinkę drzew w Łodzi. Miasto prowadzi 13 postępowań - za wycięcie drzewa lub krzewu bez wymaganego zezwolenia są dotkliwe kary: tysiąc złotych za każdy centymetr obwodu. Rekordową sumę zapłaci deweloper, który wyciął ponad 90 dębów i ponad 50 brzóz. - Naliczyliśmy karę wynoszącą 14 milionów 588 tysięcy złotych za nielegalną wycinkę drzew w terenie między rzeką Jasień a ulicą Pabianicką. Tam inwestor wyciął ponad 150 dorodnych drzew - mówi dyrektor departamentu prezydenta Tomasz Piotrowski.

Dużą kara musi się też liczyć właściciel terenu na łódzkim Manhattanie. Wydział ochrony Środowiska i Rolnictwa sprawdza właśnie nielegalną wycinkę na przy Piotrkowskiej i Sienkiewicza.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Opole 2017 w innym mieście?! Prezes TVP przedstawia swój pomysł

Opole 2017 w innym mieście?! Prezes TVP przedstawia swój pomysł

Gdzie i kiedy odbędzie się 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej? Prezes Telewizji Polskiej powiadomił, że zmienione zostanie miejsce wydarzenia. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

29 min
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

41 min
Zamach na koncercie Ariany Grande: czy wśród ofiar są Polacy?

Zamach na koncercie Ariany Grande: czy wśród ofiar są Polacy?

W zamachu, do którego doszło po koncercie Ariany Grande zginęły 22 osoby. Konsulat Rzeczpospolitej Polskiej w Manchesterze sprawdza, czy wśród poszkodowanych znajdują się Polacy.

1 godz. 18 min.
Anegdoty o Zbigniewie Wodeckim

Anegdoty o Zbigniewie Wodeckim

Zbigniew Wodecki był osobą uwielbianą nie tylko przez swoich fanów, ale także przez znane postacie ze świata show biznesu. Przeczytajcie najlepsze anegdoty o autorze Pszczółki Mai.

1 godz. 26 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy