Ponad 14 milionów zł kary za wycinkę drzew w Łodzi dla jednego z inwestorów. A to dopiero początek [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Ponad 14 milionów zł kary za wycinkę drzew w Łodzi dla jednego z inwestorów. A to dopiero początek [AUDIO] Wycinka drzew w Łodzi; Emilia Białecka/ESKAINFO.pl
Ilustracja do artykułu Ponad 14 milionów zł kary za wycinkę drzew w Łodzi dla jednego z inwestorów. A to dopiero początek [AUDIO]

14 milionów 588 tysięcy złotych to kara jaką dostał właściciel terenu między rzeką Jasień i ul. Pabianicką, niedaleko wylotu z Łodzi. Wyciął tam bez pozwolenia 153 drzewa. Za każdy centymetr obwodu drzewa zapłaci 1000 zł.

1 stycznia zmieniło się prawo, ale nie oznacza to, że każdy może dowolnie i bezkarnie wycinać drzewa. Nie wolno ich usuwać w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, czyli np. pod inwestycje deweloperskie bez zezwolenia wydanego przez Urząd Marszałkowski. Od początku roku łódzkie służby: wydział ochrony środowiska i straż miejska mają ręce pełne roboty. W wielu przypadkach drzewa usuwane są zgodnie z nowym prawem, ale są też przypadki łamania prawa, za co grożą wysokie kary.

Czytaj też: ZOBACZCIE, jak zmienia się krajobraz po wycince drzew w Łodzi [ZDJĘCIA]

 

Nie ma zgody na nielegalna wycinkę drzew w Łodzi. Miasto prowadzi 13 postępowań - za wycięcie drzewa lub krzewu bez wymaganego zezwolenia są dotkliwe kary: tysiąc złotych za każdy centymetr obwodu. Rekordową sumę zapłaci deweloper, który wyciął ponad 90 dębów i ponad 50 brzóz. - Naliczyliśmy karę wynoszącą 14 milionów 588 tysięcy złotych za nielegalną wycinkę drzew w terenie między rzeką Jasień a ulicą Pabianicką. Tam inwestor wyciął ponad 150 dorodnych drzew - mówi dyrektor departamentu prezydenta Tomasz Piotrowski.

Dużą kara musi się też liczyć właściciel terenu na łódzkim Manhattanie. Wydział ochrony Środowiska i Rolnictwa sprawdza właśnie nielegalną wycinkę na przy Piotrkowskiej i Sienkiewicza.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

6 godz. 49 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

6 godz. 55 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

7 godz. 16 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00

24 czerwca Gru, Dru i Minonki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska

Przekonaj Się, Że w Ciąży Ci do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz]. Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy