Po tragedii na obozie w Suszku, łódzcy harcerze wrócili do domów

Zdjęcie z artykułu: Po tragedii  na obozie w Suszku, łódzcy harcerze wrócili do domów Powrót harcerzy z obozu w Suszku; Jacek Duszyński
Ilustracja do artykułu Po tragedii na obozie w Suszku, łódzcy harcerze wrócili do domów

Dwunastu harcerzy z Łodzi wciąż jest hospitalizowanych w szpitalach na Pomorzu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przypomnijmy, że ranni zostali w wyniku nawałnicy, jaka przeszła przez obóz w piątkową noc. Dwie harcerki zmarły wskutek obrażeń. Pozostali harcerze wrócili już do domów.

Większość harcerzy wróciła do domów z rodzinami, które przyjechały na Pomorze, by osobiście odebrać dzieci. Tylko kilkunastu harcerzy przyjechało autokarem podstawionym przez służby wojewody. Do Atlas Areny dotarli przed godz. 23 w sobotę (12 sierpnia). Kordon policyjny odgrodził ich od dziennikarzy.

Uczestnikom obozu i rodzicom  udzielana będzie pomoc psychologiczna -zapowiada łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. - Rodzice odbierający dzieci otrzymali szczegółowe informacje, gdzie mogą uzyskać pomoc, wraz z numerami telefonów. Wciąż działa też infolinia uruchomiona przez służby wojewody.

Trudno na tym etapie mówić o czyjejś winie-ocenia łódzki rzecznik harcerzy  Grzegorz Bielawski. - Burza była bardzo gwałtowna, podjęliśmy wszystkie czynności, żeby jak najbardziej zabezpieczyć całe miejsce, żeby jak najmniej osób zostało rannych. Jako harcerze przechodzimy specjalne szkolenia, jak zachować się w takich sytuacjach.

Odpowiedzi o ewentualnych winnych tragedii unika też wojewoda łódzki Zbigniew Rau. - Przepytywanie teraz zarówno nas, jak rodziców czy zwłaszcza dzieci, niewiele wniesie do sprawy. Są określone procedury, na miejscu pracują wszystkie służby. Proszę, byśmy nie przeszkadzali i m w wykonywaniu czynności.

Zobaczmy, jak wyglądał nocny powrót harcerzy, z parkingiem w łódzkiej Atlas Arenie:

Straż pożarna przeprowadza już dziś (13 sierpnia) kontrolę wszystkich obozów harcerskich rozlokowanych w woj. łódzkim.

 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy