Osy i szerszenie atakują w Łodzi! Gdzie zgłosić się, by gniazdo zostało usunięte?

Zdjęcie z artykułu: Osy i szerszenie atakują w Łodzi! Gdzie zgłosić się, by gniazdo zostało usunięte? Gniazd os czy szerszeni nie można usuwać na własną rękę; pixabay.com /CC0 fot. Hans
Ilustracja do artykułu Osy i szerszenie atakują w Łodzi! Gdzie zgłosić się, by gniazdo zostało usunięte?

Gniazd os czy szerszeni nie można usuwać na własną rękę. Potrzebny do tego m.in. specjalny strój chroniący przed ukąszeniami. Gdzie zatem zgłosić się po pomoc?

Ponad sto gniazd tych owadów usunęli jednego dnia łódzcy strażacy. W podobnej sytuacji znalazł się pan Robert, który nie wiedział, jak zareagować i gdzie zgłosić ten problem. - Ostatnio w weekend zauważyłem na działce gniazdo os, na początku próbowałem zlikwidować je sam, było ich niewiele. Dzieci bawią się, biegają, tak naprawdę nie wiedziałem do kogo się zgłosić i z kim rozmawiać. Słyszałem, że służby nie zawsze chcą interweniować - mówi.

I to właśnie do straży pożarnej można zgłaszać takie przypadki, choć - jak przyznaje Piotr Jóźwiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi - strażacy nie są w stanie reagować na wszystkie zgłoszenia. - Straż pożarna usuwa widoczne kokony, natomiast jeśli pszczoły czy osy wchodzą w konstrukcję budynku pod dach - tam, gdzie nie widać gniazda, to my w tym momencie nie jesteśmy w stanie nic zrobić, trzeba zwrócić się do zarządcy budynku - tłumaczy.

Jeśli gniazdo będzie w miejscu niedostępnym dla straży pożarnej taką sprawę należy zgłosić do administratora budynku, który w szybki sposób powinien rozwiązać problem.​

Czytaj też: Przy dworcu Łódź Fabryczna stanęła rzeźba. Jak Wam się podoba?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy