OC tańsze w Brzezinach niż w Łodzi? Niektórzy oszukują ubezpieczyciela, ale czy warto?

Zdjęcie z artykułu: OC tańsze w Brzezinach niż w Łodzi? Niektórzy oszukują ubezpieczyciela, ale czy warto? Między Łodzią a leżącymi kilkadziesiąt kilometrów dalej Brzezinami różnica w cenie OC wynosi 59 zł; pixabay.com /CC0 fot. gdbaker
Ilustracja do artykułu OC tańsze w Brzezinach niż w Łodzi? Niektórzy oszukują ubezpieczyciela, ale czy warto?

Twoje auto jest zarejestrowane w małej miejscowości, ale na co dzień poruszasz się nim po dużej metropolii? A może na odwrót? Zobacz, jak miejsce zamieszkania wpływa na cenę OC i co się stanie, kiedy podamy ubezpieczycielowi nieprawdę.

Specjaliści z mfind.pl postanowili sprawdzić, jak miejsce zameldowania lub użytkowania pojazdu wpływa na ceny polisy OC. Porównanych zostało 18 miast wojewódzkich z mniejszymi miejscowościami w tym samym województwie. - Kierowcą, dla którego sprawdziliśmy różnice w cenach, jest mężczyzna w wieku 37 lat, posiadający 30% zniżek na ubezpieczenie. Jego autem jest Ford Focus 1.6 diesel z 2010 roku - opisuje mfind.

I tak, okazuje się, że między Łodzią a leżącymi kilkadziesiąt kilometrów dalej Brzezinami różnica w cenie OC wynosi 59 zł. Największą różnicę odczuć mogą wrocławianie, którzy zapłacą o 33 procent więcej niż mieszkaniec leżącego w tym samym województwie Sośnika.

Czytaj też: TOP 8 najgorszych skrzyżowań w Łodzi. Tu trzeba mieć oczy dookoła głowy lub... omijać je szerokim łukiem

 

Oto więcej danych:

Zdjęcie z artykułu: OC tańsze w Brzezinach niż w Łodzi? Niektórzy oszukują ubezpieczyciela, ale czy warto? Jak różnią się ceny OC w miastach i miejscowościach z tego samego województwa?; www.mfind.pl
Ilustracja do artykułu OC tańsze w Brzezinach niż w Łodzi? Niektórzy oszukują ubezpieczyciela, ale czy warto?

 

Wysokość składki OC oblicza się na podstawie danych podawanych przez właściciela pojazdu. To jest również podstawa do tego, by wyliczyć prawdopodobieństwo powstania szkody. Dlatego - jak podaje mfind.pl - z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego ważny jest nie tylko wiek kierowcy czy lata bezszkodowej jazdy. Równie istotny jest adres zamieszkania lub zameldowania. – Ubezpieczyciele biorą pod uwagę takie czynniki, jak natężenie ruchu i szacowana możliwość spowodowania kolizji w danej okolicy, dlatego kierowcy w dużych miastach z reguły płacą więcej niż ci z mniejszych miejscowości. – wyjaśnia Urszula Borowiecka, ekspert mfind.pl.

Co się stanie, gdy podamy nieprawdę?

Jak widać na powyższych przykładach, podając adres mniejszej miejscowości możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Ale jeśli te dane mijają się z prawdą, to problemy zaczną się w momencie powstania szkody. – Jeśli ubezpieczyciel ujawni, że podane przez nas dane są nieprawdziwe, może dokonać rekalkulacji składki. W takim przypadku właściciel pojazdu będzie musiał dopłacić różnicę w cenie polisy – wyjaśnia Urszula Borowiecka.

Co ciekawe, wzrost liczby takich nadużyć może wpłynąć negatywnie na ceny składek OC w danej miejscowości. Jeśli skala takiego zjawiska byłaby duża, w skrajnych przypadkach ceny polis w mniejszym mieście mogłyby się niemal zrównać z tymi w większych aglomeracjach. Czyli koszty takich działań ponieśliby także uczciwi kierowcy.

Warto nadmienić, że w przypadku AC konsekwencją podania fałszywych danych może być nawet odmowa wypłaty odszkodowania.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

4 min
To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

Bijący rekordy popularności norweski serial SKAM oficjalnie się zakończył. Czego nauczyli się z niego polscy nastolatkowie? Sprawdzamy, za co dziękują młodzi widzowie na zakończenie SKAM.

7 min
Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017 nadchodzi! Już 28 czerwca w Gdyni rozpocznie się czterodniowa zabawa przy występach najlepszych artystów z Polski i zagranicy.

9 min
Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Zwieńczeniem Tauron Life Festival Oświęcim 2017 było wręczenie nagrody Peacemakera zespołowi Scorpions, który był gwiazda tegorocznej edycji imprezy.

15 min

Przekonaj Się, Że w Ciąży Ci do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz]. Zapraszamy :)



Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy