Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia: pacjenci będą dopłacać za leczenie w publicznych szpitalach. Łodzianie są oburzeni.

Zdjęcie z artykułu: Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia: pacjenci będą dopłacać za leczenie w publicznych szpitalach. Łodzianie są oburzeni. Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia; https://pixabay.com/pl/medycyna-pacjent-lekarz-napi%C4%99cia-2361046/, CC0, aut. alterfines
Ilustracja do artykułu Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia: pacjenci będą dopłacać za leczenie w publicznych szpitalach. Łodzianie są oburzeni.

Czy pacjenci będą płacić za leczenie w publicznych szpitalach? Taki pomysł ma Ministerstwo Zdrowia, które proponuje żeby w placówkach można było dopłacać do zabiegów. Projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej, który dotyczący także łódzkich szpitali, został skierowany do konsultacji społecznych.

Szpitale z dwiema kolejkami - dłuższa dla osób, które nie zapłacą i krótsza - dla tych, których stać na częściowe sfinansowanie leczenia. To nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia, które w projekcie nowelizacji ustawy o działalności leczniczej proponuje, żeby można było dopłacać do zabiegów. 

Pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi taki scenariusz nie mieści się w głowie. - Nie po to pracowałam całe życie, żeby teraz musieć dopłacać - mówi łodzianka, Pani Halina. - Na pewno by to przyspieszyło, bo teraz czekam na zabieg i nie mogę się doczekać, no ale niestety po to płacimy ubezpiecznie, żebyśmy mieli ten komfort, że przychodzimy do szpitala, robimy wszystkie badania i nie musimy za nie płacić, żeby były szybciej - dodaje Pani Bogusia.
-Dla mnie to jest zupełnie chory pomysł - dodaje Pani Marzena, której mąż przeszedł właśnie operację kręgosłupa - jeżeli mamy płacić, to niech poprostu zlikwidują fundusz i każdy niech sobie zostawia składki w domu i za to się leczy.

Większość zapytanych przez nas pacjentów przyznaje, że nie znalazłoby dodatkowych 500, 1000 czy 2000 złotych na zabiegi. Ich zdaniem uprzywilejowani będą ci, których na to stać.

Nowelizacja ustawy ma zmniejszyć długi szpitali w całej Polsce, które obecnie wynoszą ok. 11 miliardów złotych. Placówki mogłyby w ten sposób zarobić nawet 2 miliardy złotych rocznie.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

 24 czerwca rękoma mieszkańców stolicy zostanie upleciony Warszawski Wianek Świętojański. Szczegóły akcji przybliżamy na ESKA.pl

34 min
Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: to walka wieczoru jaką zobaczymy podczas Polsat Boxing Night 2017. O której rozpocznie się pojedynek? Sprawdźcie na ESKA.pl

55 min
Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Spinner jest zabawką, którą chciał mieć każdy! Teraz jednak czas na nową zabawkę od tego samego producenta - Fidget Stick Roller! Jak się bawić? Jak wykonać poszczególne sztuczki? Szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 12 min.
Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska to inaczej Wigilia Św. Jana - kiedy jest i jak obchodzimy to święto? Co wspólnego z nocą świętojańską ma Noc Kupały? 

1 godz. 32 min.

24 czerwca Gru, Dru i Minonki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska

Przekonaj Się, Że w Ciąży Ci do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz]. Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy