Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia: pacjenci będą dopłacać za leczenie w publicznych szpitalach. Łodzianie są oburzeni.

Zdjęcie z artykułu: Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia: pacjenci będą dopłacać za leczenie w publicznych szpitalach. Łodzianie są oburzeni. Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia; https://pixabay.com/pl/medycyna-pacjent-lekarz-napi%C4%99cia-2361046/, CC0, aut. alterfines
Ilustracja do artykułu Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia: pacjenci będą dopłacać za leczenie w publicznych szpitalach. Łodzianie są oburzeni.

Czy pacjenci będą płacić za leczenie w publicznych szpitalach? Taki pomysł ma Ministerstwo Zdrowia, które proponuje żeby w placówkach można było dopłacać do zabiegów. Projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej, który dotyczący także łódzkich szpitali, został skierowany do konsultacji społecznych.

Szpitale z dwiema kolejkami - dłuższa dla osób, które nie zapłacą i krótsza - dla tych, których stać na częściowe sfinansowanie leczenia. To nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia, które w projekcie nowelizacji ustawy o działalności leczniczej proponuje, żeby można było dopłacać do zabiegów. 

Pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi taki scenariusz nie mieści się w głowie. - Nie po to pracowałam całe życie, żeby teraz musieć dopłacać - mówi łodzianka, Pani Halina. - Na pewno by to przyspieszyło, bo teraz czekam na zabieg i nie mogę się doczekać, no ale niestety po to płacimy ubezpiecznie, żebyśmy mieli ten komfort, że przychodzimy do szpitala, robimy wszystkie badania i nie musimy za nie płacić, żeby były szybciej - dodaje Pani Bogusia.
-Dla mnie to jest zupełnie chory pomysł - dodaje Pani Marzena, której mąż przeszedł właśnie operację kręgosłupa - jeżeli mamy płacić, to niech poprostu zlikwidują fundusz i każdy niech sobie zostawia składki w domu i za to się leczy.

Większość zapytanych przez nas pacjentów przyznaje, że nie znalazłoby dodatkowych 500, 1000 czy 2000 złotych na zabiegi. Ich zdaniem uprzywilejowani będą ci, których na to stać.

Nowelizacja ustawy ma zmniejszyć długi szpitali w całej Polsce, które obecnie wynoszą ok. 11 miliardów złotych. Placówki mogłyby w ten sposób zarobić nawet 2 miliardy złotych rocznie.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy