Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi miało pójść na bruk, jednak decyzję o eksmisji... cofnięto [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi miało pójść na bruk, jednak decyzję o eksmisji... cofnięto [WIDEO] Wraz z przeniesieniem Muzeum Książki Artystycznej trzeba by było przenieść maszyny drukarskie z XIX wieku; Grzegorz Mnich/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi miało pójść na bruk, jednak decyzję o eksmisji... cofnięto [WIDEO]

Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi nie musi szukać nowej siedziby. Do końca grudnia miało opuścić zabytkową willę wraz z bezcennymi eksponatami w inne miejsce. Okazuje się jednak, że urzędnicy złagodzili stanowisko.

Wrzawa wokół Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, interwencja ministra kultury, a może jedno i drugie, w każdym razie łódzki magistrat złagodził swoje stanowisko w sprawie eksmisji muzeum mieszczącego się w willi Henryka Grohmana na Księżym Młynie. Nakaz opuszczenia willi do końca grudnia i przeniesienia eksponatów już nie obowiązuje. - Otrzymaliśmy list od wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesora Glińskiego, w którym prosi nas o to, abyśmy się powstrzymali z takimi stanowczymi działaniami i chciałem zadeklarować, że oczywiście tę prośbę pana ministra spełnimy - poinformował dziś wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Więcej o sprawie Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

 

Muzeum Książki Artystycznej z XIX-wiecznymi eksponatami

Prowadząca placówkę Jadwiga Tryzno i tak nie wyobrażała sobie, by maszyny drukarskie z XIX wieku można gdzieś przenieść. - Nie wiem, czy można być tak lekkomyślnym, jako włodarze tego miasta, żeby się tego pozbyć. To wydaje mi się wielkim błędem. Sądzę, że w końcu dotrze to do świadomości radnych i zarządu - mówi.

Od ponad 20 lat zajęcia w muzeum mają studenci różnych kierunków. Placówka zdobyła też wiele nagród, również za granicą.

Hipoteka willi, w której znajduje się Muzeum Książki Artystycznej, obciążona jest 30-milionowym długiem. Negocjacje z udziałem Ministerstwa Kultury i magistratu mają wypracować nową formułę działania placówki.

W Muzeum Książki Artystycznej mieszczą się XIX-wieczne maszyny. Na szczęście władze miasta wycofują się z pomysłu...

Posted by ESKA INFO Łódź on 7 grudnia 2015

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

20 min
To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

Bijący rekordy popularności norweski serial SKAM oficjalnie się zakończył. Czego nauczyli się z niego polscy nastolatkowie? Sprawdzamy, za co dziękują młodzi widzowie na zakończenie SKAM.

23 min
Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017 nadchodzi! Już 28 czerwca w Gdyni rozpocznie się czterodniowa zabawa przy występach najlepszych artystów z Polski i zagranicy.

25 min
Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Zwieńczeniem Tauron Life Festival Oświęcim 2017 było wręczenie nagrody Peacemakera zespołowi Scorpions, który był gwiazda tegorocznej edycji imprezy.

31 min

Przekonaj Się, Że w Ciąży Ci do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz]. Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy