Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi miało pójść na bruk, jednak decyzję o eksmisji... cofnięto [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi miało pójść na bruk, jednak decyzję o eksmisji... cofnięto [WIDEO] Wraz z przeniesieniem Muzeum Książki Artystycznej trzeba by było przenieść maszyny drukarskie z XIX wieku; Grzegorz Mnich/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi miało pójść na bruk, jednak decyzję o eksmisji... cofnięto [WIDEO]

Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi nie musi szukać nowej siedziby. Do końca grudnia miało opuścić zabytkową willę wraz z bezcennymi eksponatami w inne miejsce. Okazuje się jednak, że urzędnicy złagodzili stanowisko.

Wrzawa wokół Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, interwencja ministra kultury, a może jedno i drugie, w każdym razie łódzki magistrat złagodził swoje stanowisko w sprawie eksmisji muzeum mieszczącego się w willi Henryka Grohmana na Księżym Młynie. Nakaz opuszczenia willi do końca grudnia i przeniesienia eksponatów już nie obowiązuje. - Otrzymaliśmy list od wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesora Glińskiego, w którym prosi nas o to, abyśmy się powstrzymali z takimi stanowczymi działaniami i chciałem zadeklarować, że oczywiście tę prośbę pana ministra spełnimy - poinformował dziś wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Więcej o sprawie Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

 

Muzeum Książki Artystycznej z XIX-wiecznymi eksponatami

Prowadząca placówkę Jadwiga Tryzno i tak nie wyobrażała sobie, by maszyny drukarskie z XIX wieku można gdzieś przenieść. - Nie wiem, czy można być tak lekkomyślnym, jako włodarze tego miasta, żeby się tego pozbyć. To wydaje mi się wielkim błędem. Sądzę, że w końcu dotrze to do świadomości radnych i zarządu - mówi.

Od ponad 20 lat zajęcia w muzeum mają studenci różnych kierunków. Placówka zdobyła też wiele nagród, również za granicą.

Hipoteka willi, w której znajduje się Muzeum Książki Artystycznej, obciążona jest 30-milionowym długiem. Negocjacje z udziałem Ministerstwa Kultury i magistratu mają wypracować nową formułę działania placówki.

W Muzeum Książki Artystycznej mieszczą się XIX-wieczne maszyny. Na szczęście władze miasta wycofują się z pomysłu...

Posted by ESKA INFO Łódź on 7 grudnia 2015

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

NBA Mecz Gwiazd - gdzie oglądać All-Star Game 2017?

NBA Mecz Gwiazd - gdzie oglądać All-Star Game 2017?

NBA Mecz Gwiazd to widowisko na najwyższym poziomie. Już teraz sprawdź, gdzie oglądać All-Star Game 2017?

19 lutego 2017, 22:57
Vin Diesel, Selena Gomez i Kygo w piosence Ain't Me!

Vin Diesel, Selena Gomez i Kygo w piosence Ain't Me!

Vin Diesel, Selena Gomez i Kygo - Ain't Me w wykonaniu tej niesamowitej trójki zdecydowanie może podbić listy przebojów na całym świecie! Tym bardziej, że duet z Sel był marzeniem Vina!

19 lutego 2017, 20:20
Danuta Szaflarska nie żyje. Miała 102 lata

Danuta Szaflarska nie żyje. Miała 102 lata

Danuta Szaflarska dwa tygodnie wcześniej świętowała 102. urodziny. "Przecież była niezniszczalna" - piszą fani. Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego 2017 r.

19 lutego 2017, 17:05
Eurowizja 2017: KASIA MOŚ reprezentuje Polskę!

Eurowizja 2017: KASIA MOŚ reprezentuje Polskę!

Kasia Moś wygrywa krajowe eliminacje EUROWIZJA 2017! Sprawdź punktację i zwycięskie wykonanie w 10. polskich preselekcjach do Eurowizji i dowiedz się, kim jest Kasia MOŚ, która będzie reprezentować Polskę w Kijowie w maju 2017 r.    

19 lutego 2017, 16:11
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy