Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi miało pójść na bruk, jednak decyzję o eksmisji... cofnięto [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi miało pójść na bruk, jednak decyzję o eksmisji... cofnięto [WIDEO] Wraz z przeniesieniem Muzeum Książki Artystycznej trzeba by było przenieść maszyny drukarskie z XIX wieku; Grzegorz Mnich/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi miało pójść na bruk, jednak decyzję o eksmisji... cofnięto [WIDEO]

Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi nie musi szukać nowej siedziby. Do końca grudnia miało opuścić zabytkową willę wraz z bezcennymi eksponatami w inne miejsce. Okazuje się jednak, że urzędnicy złagodzili stanowisko.

Wrzawa wokół Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, interwencja ministra kultury, a może jedno i drugie, w każdym razie łódzki magistrat złagodził swoje stanowisko w sprawie eksmisji muzeum mieszczącego się w willi Henryka Grohmana na Księżym Młynie. Nakaz opuszczenia willi do końca grudnia i przeniesienia eksponatów już nie obowiązuje. - Otrzymaliśmy list od wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesora Glińskiego, w którym prosi nas o to, abyśmy się powstrzymali z takimi stanowczymi działaniami i chciałem zadeklarować, że oczywiście tę prośbę pana ministra spełnimy - poinformował dziś wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Więcej o sprawie Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

 

Muzeum Książki Artystycznej z XIX-wiecznymi eksponatami

Prowadząca placówkę Jadwiga Tryzno i tak nie wyobrażała sobie, by maszyny drukarskie z XIX wieku można gdzieś przenieść. - Nie wiem, czy można być tak lekkomyślnym, jako włodarze tego miasta, żeby się tego pozbyć. To wydaje mi się wielkim błędem. Sądzę, że w końcu dotrze to do świadomości radnych i zarządu - mówi.

Od ponad 20 lat zajęcia w muzeum mają studenci różnych kierunków. Placówka zdobyła też wiele nagród, również za granicą.

Hipoteka willi, w której znajduje się Muzeum Książki Artystycznej, obciążona jest 30-milionowym długiem. Negocjacje z udziałem Ministerstwa Kultury i magistratu mają wypracować nową formułę działania placówki.

W Muzeum Książki Artystycznej mieszczą się XIX-wieczne maszyny. Na szczęście władze miasta wycofują się z pomysłu...

Posted by ESKA INFO Łódź on 7 grudnia 2015

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy