Łódź: Porwali kolegę dla żartu, ktoś zgłosił to na policję. Trafią przed sąd

Zdjęcie z artykułu: Łódź: Porwali kolegę dla żartu, ktoś zgłosił to na policję. Trafią przed sąd Trójka "porywaczy" była bardzo zaskoczona, że w ich zabawę wmieszała się policja; pixabay.com /CC0 fot. pmbbun
Ilustracja do artykułu Łódź: Porwali kolegę dla żartu, ktoś zgłosił to na policję. Trafią przed sąd

Łódzcy policjanci przez kilka godzin szukali sprawców uprowadzenia 21-letniego łodzianina. Gdy ich namierzyli, okazało się, że porwanie było koleżeńskim żartem i nikomu nic się nie stało. Autorzy głupiego żartu odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Cała akcja miała miejsce w czwartek, 16 marca. Po godz.11.00 przypadkowi przechodnie powiadomili dyżurnego łódzkiej policji, że na ulicy Rewolucji 1905 r. trzech zamaskowanych mężczyzn wrzuciło do bagażnika forda focusa młodego mężczyznę i uprowadziło w nieznane. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Na podstawie fragmentu numeru rejestracyjnego samochodu porywaczy, kryminalni wytypowali poszukiwany pojazd i dotarli do jego właścicielki. Okazało się, że fordem jeździ syn kobiety. 20-letni łodzianin znalazł się w rękach stróżów prawa jeszcze przed godz. 15. Zaskoczony mężczyzna tłumaczył policjantom, że wraz z dwoma rówieśnikami chciał zrobić kawał 21-letniemu koledze. Jego wersję, pół godziny później, potwierdził sam "uprowadzony".

Czytaj też: Poszukiwany mężczyzna, który w tramwaju dźgnął nożem młodego chłopaka [PORTRET PAMIĘCIOWY]

 

- Trójka "porywaczy" była bardzo zaskoczona, że w ich zabawę wmieszała się policja. Zabrakło im wyobraźni, aby przewidzieć, że porwanie człowieka w biały dzień w centrum miasta, nie umknie uwadze przechodniów. Teraz autorzy głupiego żartu odpowiedzą za swe zachowanie przed sądem - informuje asp.sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Mężczyznom grozi wysoka grzywna.  

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

4 min
To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

Bijący rekordy popularności norweski serial SKAM oficjalnie się zakończył. Czego nauczyli się z niego polscy nastolatkowie? Sprawdzamy, za co dziękują młodzi widzowie na zakończenie SKAM.

7 min
Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017 nadchodzi! Już 28 czerwca w Gdyni rozpocznie się czterodniowa zabawa przy występach najlepszych artystów z Polski i zagranicy.

9 min
Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Zwieńczeniem Tauron Life Festival Oświęcim 2017 było wręczenie nagrody Peacemakera zespołowi Scorpions, który był gwiazda tegorocznej edycji imprezy.

15 min

Przekonaj Się, Że w Ciąży Ci do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz]. Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy