Juwenalia UŁ i UMed 2017: Specjalne tramwaje przywiozą studentów Politechniki na Lumumby [SZCZEGÓŁY]

Zdjęcie z artykułu: Juwenalia UŁ i UMed 2017: Specjalne tramwaje przywiozą studentów Politechniki na Lumumby [SZCZEGÓŁY] Specjalna linia tramwajowa J1 połączy Politechnikę z Lumumby; Zarząd Dróg i Transportu
Ilustracja do artykułu Juwenalia UŁ i UMed 2017: Specjalne tramwaje przywiozą studentów Politechniki na Lumumby [SZCZEGÓŁY]

W weekend 19-21 maja studenci Uniwersytetu Łódzkiego, oraz Uniwersytetu Medycznego organizują Juwenalia na Lumumbowie. Z tej okazji specjalna linia tramwajowa i autobusowa połączy kampusy Uniwersytetu i Politechniki.

W piątek i sobotę uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa J1, która połączy Politechnikę z Lumumby, oraz specjalna linia autobusowa J2 łącząca kampus UŁ z centrum Łodzi. Tramwaj kursować będzie od 21:00 do 03:00. W piątek co 30 minut, a w sobotę co 20 minut. Zapewni to wzmocnienie dla linii 15 i 17.

Autobus rozpocznie kursowanie o 22:00 i jeździć będzie co 10-20 minut do godz. 03:00. Uzupełni kursy N7 w stronę centrum, a dodatkowo można nim dojechać na przesiadkę na N8 w kierunku Dąbrowy, oraz N1A i N1B na Widzew.

Czytaj też: Noc Muzeów 2017 w Łodzi: Łodzian dowozić będą zabytkowe autobusy i tramwaje [SZCZEGÓŁY, TRASY]

 

TRAMWAJ Linii J1: RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH – Politechniki  – Żeromskiego – Kopernika – Gdańska – Legionów – plac Wolności – Pomorska – działki – TELEFONICZNA

AUTOBUS Linii J2: KOŚCIUSZKI / ZIELONA (Strefa przystanków autobusów nocnych) – Kościuszki – Zielona – Narutowicza – Konstytucyjna – Pomorska – Kopcińskiego – Nawrot – Przędzalniana – Piłsudskiego – Kopcińskiego – WYDAWNICZA

WYDAWNICZA – Kopcińskiego – Pomorska – Konstytucyjna – Narutowicza – Sienkiewicza – Tuwima – Struga – Kościuszki – KOŚCIUSZKI / ZIELONA (Strefa przystanków autobusów nocnych)

Dodatkowo w piątek 19 maja od godz. 18:00 do ostatnich zjazdów do zajezdni wydłużona zostanie trasa linii 86 z Retkini do Lumumbowa. Zapewni ona dojazd studentów Uniwersytetu Medycznego na Juwenalia.

Linia 86: KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki – Maratońska – Waltera-Janke – Bandurskiego – Włókniarzy – Struga – Żeligowskiego – 6 Sierpnia – Żeromskiego – Próchnika – Rewolucji 1905 r. – Uniwersytecka – Pomorska – Konstytucyjna – RADIOSTACJA OS. AKADEMICKIE

RADIOSTACJA OS. AKADEMICKIE – Narutowicza – Kopcińskiego – Jaracza – Uniwersytecka –
Rodziny Scheiblerów – Rodziny Poznańskich – Kilińskiego – Jaracza – Więckowskiego – Żeromskiego – Struga – Łąkowa – Karolewska – Włókniarzy – Bandurskiego – Waltera-Janke – Maratońska – Popiełuszki - KUSOCIŃSKIEGO

Podczas Juwenaliów w Łodzi studenci jeżdżą za darmo...

Podczas Juwenaliów studenci jeżdżą za darmo na liniach: 12A, 12B, 15, 17, 45, 46, 58A, 58B, 58C, 86, 87A, 87B, J1, J2 i N7. Wystarczy ważna legitymacja studencka.
 
Na liniach 86, J2, N4B, oraz N7 kursować będą autobusy przegubowe. Tramwaj J1 obsługiwany będzie składem dwuwagonowym.

Uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek Piłsudskiego – Popowskiego szpital im. Korczaka dla linii J2, N1A, N1B w kierunku Wydawniczej i Janowa.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

6 godz. 50 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

6 godz. 56 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

7 godz. 17 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00

24 czerwca Gru, Dru i Minonki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska

Przekonaj Się, Że w Ciąży Ci do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz]. Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy