Festiwal Światła 2017 w Łodzi: Będzie pięć scen muzycznych. Gdzie centralny punkt festiwalowej mapy? [SZCZEGÓŁY]

festiwal światła 2016 w Łodzi 31 ZOBACZ, jak Festiwal Światła zmianił Łódź!
W Łodzi trwa Festiwal Światła. ZOBACZ, jak zmienił łódzką przestrzeń / ESKA INFO Łódź
Ilustracja do artykułu: Festiwal Światła 2017 w Łodzi: Będzie pięć scen muzycznych. Gdzie centralny punkt festiwalowej mapy? [SZCZEGÓŁY]

Tegoroczna edycja Festiwalu Światła w Łodzi odbędzie się nieco wcześniej. Hasło przewodnie Light Move Festival to "No limits - szlakiem awangardy". Szczegóły w materiale!

Co roku Festiwal Światła w Łodzi odbywał się na początku października, tym razem zaplanowano go nieco wcześniej. Data Light Move Festival to weekend 29 września - 1 października 2017 r. Hasło przewodnie tegorocznej edycji imprezy to "No limits - szlakiem awangardy". - Rok 2017 jest rokiem awangardy. Ten ruch doskonale wpisuje się w temat naszego festiwalu - dużo zmienił w sztukach wizualnych i architekturze. W tym roku chcemy, żeby artyści mieli możliwość tworzenia swoich dzieł w sposób nieograniczony - stąd początek hasła - wyjaśnia Beata Konieczniak, pomysłodawca festiwalu i członek Rady Fundacji Lux Pro Monumentis.

Czytaj też: ESKA Summer City 2017 w Łodzi [ZDJĘCIA]: Tak bawiliśmy się w weekend!

 

Festiwal Światła 2017 w Łodzi: muzyczne sceny, pokazy laserowe, mappingi, instalacje

Zdjęcie z artykułu: Festiwal Światła 2017 w Łodzi: Będzie pięć scen muzycznych. Gdzie centralny punkt festiwalowej mapy?  [SZCZEGÓŁY] Festiwal Światła 2017; Patrycja Szynter/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Festiwal Światła 2017 w Łodzi: Będzie pięć scen muzycznych. Gdzie centralny punkt festiwalowej mapy? [SZCZEGÓŁY]

Jak co roku Festiwal Światła podkreśli piękno łódzkiej architektury. Kolorowe wizualizacje rozciągać się będą na ulicy Piotrkowskiej, w Parku Staromiejskim, a także we wschodniej części miasta, czyli w stronę dworca Łódź Fabryczna. Jak zapowiadają organizatorzy, głównym punktem na festiwalowej mapie ma być plac Wolności.

Tym razem, podczas Festiwalu Światła, stanie pięć scen muzycznych. W programie między innymi: mappingi, projekcje wielkoformatowe, instalacje i iluminacje. Ich projekty są już gotowe.

ZOBACZCIE, JAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

41 min
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

1 godz. 13 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 14 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

6 godz. 6 min.

21-23 Lipca startuje Sieradz Open Hair Festival 2017!. Znamy program!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy