Festiwal Światła 2017 w Łodzi. Znamy datę! [SZCZEGÓŁY]

festiwal światła 2016 w Łodzi 31 ZOBACZ, jak Festiwal Światła zmianił Łódź!
W Łodzi trwa Festiwal Światła. ZOBACZ, jak zmienił łódzką przestrzeń / ESKA INFO Łódź
Ilustracja do artykułu: Festiwal Światła 2017 w Łodzi. Znamy datę! [SZCZEGÓŁY]

Tegoroczna edycja Festiwalu Światła w Łodzi odbędzie się nieco wcześniej. Hasło przewodnie Light Move Festival to "No limits - szlakiem awangardy". Szczegóły w materiale!

Co roku Festiwal Światła w Łodzi odbywał się na początku października, tym razem zaplanowano go nieco wcześniej. Data Light Move Festival to weekend 29 września - 1 października 2017 r. Hasło przewodnie tegorocznej edycji imprezy to "No limits - szlakiem awangardy". - Rok 2017 jest rokiem awangardy. Ten ruch doskonale wpisuje się w temat naszego festiwalu - dużo zmienił w sztukach wizualnych i architekturze. W tym roku chcemy, żeby artyści mieli możliwość tworzenia swoich dzieł w sposób nieograniczony - stąd początek hasła - wyjaśnia Beata Konieczniak, pomysłodawca festiwalu i członek Rady Fundacji Lux Pro Monumentis.

Festiwal Światła 2017 w Łodzi: pokazy laserowe, mappingi, instalacje

Zdjęcie z artykułu: Festiwal Światła 2017 w Łodzi. Znamy datę! [SZCZEGÓŁY] Festiwal Światła 2017; Patrycja Szynter/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Festiwal Światła 2017 w Łodzi. Znamy datę! [SZCZEGÓŁY]

Jak co roku Festiwal Światła podkreśli piękno łódzkiej architektury. Kolorowe wizualizacje rozciągać się będą na ulicy Piotrkowskiej, w Parku Staromiejskim, a także we wschodniej części miasta, czyli w stronę dworca Łódź Fabryczna. W programie znają się między innymi: mappingi, projekcje wielkoformatowe, instalacje i iluminacje, jednak największy nacisk kładziony jest na sztuki wizualne. ZOBACZCIE, JAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU!

Więcej o tegorocznej edycji Festiwalu Światła w materiale reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter, posłuchajcie:

 

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Opole 2017 w innym mieście?! Prezes TVP przedstawia swój pomysł

Opole 2017 w innym mieście?! Prezes TVP przedstawia swój pomysł

Gdzie i kiedy odbędzie się 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej? Prezes Telewizji Polskiej powiadomił, że zmienione zostanie miejsce wydarzenia. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

14 min
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

26 min
Zamach na koncercie Ariany Grande: czy wśród ofiar są Polacy?

Zamach na koncercie Ariany Grande: czy wśród ofiar są Polacy?

W zamachu, do którego doszło po koncercie Ariany Grande zginęły 22 osoby. Konsulat Rzeczpospolitej Polskiej w Manchesterze sprawdza, czy wśród poszkodowanych znajdują się Polacy.

1 godz. 3 min.
Anegdoty o Zbigniewie Wodeckim

Anegdoty o Zbigniewie Wodeckim

Zbigniew Wodecki był osobą uwielbianą nie tylko przez swoich fanów, ale także przez znane postacie ze świata show biznesu. Przeczytajcie najlepsze anegdoty o autorze Pszczółki Mai.

1 godz. 11 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy