Festiwal Światła 2017 w Łodzi. Znamy datę! [SZCZEGÓŁY]

festiwal światła 2016 w Łodzi 31 ZOBACZ, jak Festiwal Światła zmianił Łódź!
W Łodzi trwa Festiwal Światła. ZOBACZ, jak zmienił łódzką przestrzeń / ESKA INFO Łódź
Ilustracja do artykułu: Festiwal Światła 2017 w Łodzi. Znamy datę! [SZCZEGÓŁY]

Tegoroczna edycja Festiwalu Światła w Łodzi odbędzie się nieco wcześniej. Hasło przewodnie Light Move Festival to "No limits - szlakiem awangardy". Szczegóły w materiale!

Co roku Festiwal Światła w Łodzi odbywał się na początku października, tym razem zaplanowano go nieco wcześniej. Data Light Move Festival to weekend 29 września - 1 października 2017 r. Hasło przewodnie tegorocznej edycji imprezy to "No limits - szlakiem awangardy". - Rok 2017 jest rokiem awangardy. Ten ruch doskonale wpisuje się w temat naszego festiwalu - dużo zmienił w sztukach wizualnych i architekturze. W tym roku chcemy, żeby artyści mieli możliwość tworzenia swoich dzieł w sposób nieograniczony - stąd początek hasła - wyjaśnia Beata Konieczniak, pomysłodawca festiwalu i członek Rady Fundacji Lux Pro Monumentis.

Festiwal Światła 2017 w Łodzi: pokazy laserowe, mappingi, instalacje

Zdjęcie z artykułu: Festiwal Światła 2017 w Łodzi. Znamy datę! [SZCZEGÓŁY] Festiwal Światła 2017; Patrycja Szynter/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Festiwal Światła 2017 w Łodzi. Znamy datę! [SZCZEGÓŁY]

Jak co roku Festiwal Światła podkreśli piękno łódzkiej architektury. Kolorowe wizualizacje rozciągać się będą na ulicy Piotrkowskiej, w Parku Staromiejskim, a także we wschodniej części miasta, czyli w stronę dworca Łódź Fabryczna. W programie znają się między innymi: mappingi, projekcje wielkoformatowe, instalacje i iluminacje, jednak największy nacisk kładziony jest na sztuki wizualne. ZOBACZCIE, JAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU!

Więcej o tegorocznej edycji Festiwalu Światła w materiale reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter, posłuchajcie:

 

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Angelika Zaworka 'Żelka' - kim jest uczestniczka Idolka?

Angelika Zaworka 'Żelka' - kim jest uczestniczka Idolka?

Angelika Zaworka 'Żelka' to jedna z najbarwniejszych uczestniczek nowej edycji Idola. Kim jest, ile ma lat, czym się zajmuje? Sprawdzamy!

52 min
Selena Gomez śpiewa hit lat 80. Podoba się Wam?

Selena Gomez śpiewa hit lat 80. Podoba się Wam?

Selena Gomez zaskoczyła wszystkich fanów! W sieci pojawiły się dwa nieznane to tej pory utwory: akustyczna wersja Kill Em With Kindness oraz nowa wersja hitu lat 80. Wszystkie pojawią się w serialu Trzynaście powodów. Posłuchajcie ich już teraz na ESKA.pl

52 min
Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine zaprezentuje się już w najbliższym odcinku Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Czy zdobędzie serca fanek?

1 godz. 8 min.
Nowy teledysk Rihanny do Love On The Brain bez Rihanny [VIDEO]

Nowy teledysk Rihanny do Love On The Brain bez Rihanny [VIDEO]

Fani Rihanny doczekali się w końcu teledysku do hitu Love On The Brain... ale to chyba nie jest do końca to, na co liczyli. O co chodzi?

1 godz. 59 min.

Bieg po Nowe Życie już w ten weekend. Zapraszamy do Wisły!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy