Dramat w zoo w Borysewie. Lwica urodziła na wybiegu, inne lwy na oczach zwiedzających porwały maleństwa. Uratowano jedno

Zdjęcie z artykułu: Dramat w zoo w Borysewie. Lwica urodziła na wybiegu, inne lwy na oczach zwiedzających porwały maleństwa. Uratowano jedno Dramatyczne sceny rozegrały się na wybiegu dla białych lwów w zoo w Borysewie; pixabay.com /CC0 fot. wadesign
Ilustracja do artykułu Dramat w zoo w Borysewie. Lwica urodziła na wybiegu, inne lwy na oczach zwiedzających porwały maleństwa. Uratowano jedno

Do dramatycznych scen doszło w niedzielę (11 czerwca) w Zoo Safari w Borysewie pod Łodzią. Małe lwy, które zostały wydane na świat na wybiegu zostały porwane i zabite przez inne zwierzęta. To wszystko działo się na oczach zwiedzających.

Historia przerażająca, zwłaszcza dla gości zoo, którzy stali się jej mimowolnymi świadkami. Dramatyczne sceny rozegrały się na wybiegu dla białych lwów. Jedna z lwic urodziła tam młode. W chwilę później kocięta zostały porwane przez inne, znajdujące się na wybiegu lwy. Pracownicy zoo próbowali uratować zwierzęta wabiąc dorosłe koty do klatek, jednak bezskutecznie. - Opiekunowie podjęli próbę odciągnięcia pozostałych członków stada od rodzącej samicy, dostarczając lwom mięso. Sytuacja porodu była jednak dla stada na tyle zaskakująca, że zwierzęta nie zareagowały na żadne inne bodźce - czytamy w oficjalnym komunikacie Zoo Safari.

Czytaj też: Wypadek na basenie w Uniejowie. 4-letni chłopczyk w śpiączce farmakologicznej

 

Finalnie, spośród trzech urodzonych młodych udało się uratować jedno – jest to samiec. Jak informuje zoo, jego matka przebywa w swoim boksie wraz ze stadem i czuje się dobrze. W związku z odrzuceniem przez matkę, karmieniem lwiątka zajęli się doświadczeni opiekunowie, a także sami właściciele Zoo Safari Borysew. Życiu malucha nic nie zagraża.

Zoo Safari w Borysewie: "Reakcja zwierząt była wynikiem instynktu i praw natury"

Jak zapewnia ogród zoologiczny w Borysewie, mimo dramatycznej sytuacji, cały zespół zachował spokój i postępował profesjonalnie, zgodnie z przyjętymi procedurami. Jak czytamy w komunikacie, wszystkie dorosłe zwierzęta zostały bezpiecznie wyprowadzone z wybiegu. Również działania związane z ratowaniem lwiątka zostały przeprowadzone prawidłowo. - To była trudna sytuacja, ale mamy poczucie, że opiekunowie i przybyły na miejsce weterynarz zrobili wszystko, co mogli. Reakcja zwierząt była wynikiem instynktu i praw natury, które niestety bywają okrutne w świecie dzikiej przyrody - tłumaczy zoo.

Nikt nie wiedział o ciąży lwicy w Zoo Safari

O ciąży lwicy nikt nie wiedział. Jak tłumaczy ogród zoologiczny w Borysewie, oznaki ciąży były niezauważalne. Nie powiększył się jej brzuch ani gruczoły mlekowe. - Także zachowanie samicy aż do rozwiązania nie wskazywało na jej stan. Ciąży nie mieli szansy wykryć ani opiekunowie, ani nawet weterynarz sprawujący stałą opiekę lekarską nad młodymi - tłumaczy Zoo Borysew. Ojcem młodych jest samiec, który w chwili zapłodnienia samicy miał 17 miesięcy – jest to wiek, w którym lwy nie zbliżają się jeszcze do lwic. Nikt z pracowników nie zaobserwował momentu krycia. Poród rozpoczął się nagle, w ciągu dnia i przebiegał nieprawidłowo.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

 24 czerwca rękoma mieszkańców stolicy zostanie upleciony Warszawski Wianek Świętojański. Szczegóły akcji przybliżamy na ESKA.pl

38 min
Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: to walka wieczoru jaką zobaczymy podczas Polsat Boxing Night 2017. O której rozpocznie się pojedynek? Sprawdźcie na ESKA.pl

59 min
Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Spinner jest zabawką, którą chciał mieć każdy! Teraz jednak czas na nową zabawkę od tego samego producenta - Fidget Stick Roller! Jak się bawić? Jak wykonać poszczególne sztuczki? Szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 16 min.
Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska to inaczej Wigilia Św. Jana - kiedy jest i jak obchodzimy to święto? Co wspólnego z nocą świętojańską ma Noc Kupały? 

1 godz. 36 min.

24 czerwca Gru, Dru i Minonki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska

Przekonaj Się, Że w Ciąży Ci do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz]. Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy