Dramat w zoo w Borysewie. Lwica urodziła na wybiegu, inne lwy na oczach zwiedzających porwały maleństwa. Uratowano jedno

Zdjęcie z artykułu: Dramat w zoo w Borysewie. Lwica urodziła na wybiegu, inne lwy na oczach zwiedzających porwały maleństwa. Uratowano jedno Dramatyczne sceny rozegrały się na wybiegu dla białych lwów w zoo w Borysewie; pixabay.com /CC0 fot. wadesign
Ilustracja do artykułu Dramat w zoo w Borysewie. Lwica urodziła na wybiegu, inne lwy na oczach zwiedzających porwały maleństwa. Uratowano jedno

Do dramatycznych scen doszło w niedzielę (11 czerwca) w Zoo Safari w Borysewie pod Łodzią. Małe lwy, które zostały wydane na świat na wybiegu zostały porwane i zabite przez inne zwierzęta. To wszystko działo się na oczach zwiedzających.

Historia przerażająca, zwłaszcza dla gości zoo, którzy stali się jej mimowolnymi świadkami. Dramatyczne sceny rozegrały się na wybiegu dla białych lwów. Jedna z lwic urodziła tam młode. W chwilę później kocięta zostały porwane przez inne, znajdujące się na wybiegu lwy. Pracownicy zoo próbowali uratować zwierzęta wabiąc dorosłe koty do klatek, jednak bezskutecznie. - Opiekunowie podjęli próbę odciągnięcia pozostałych członków stada od rodzącej samicy, dostarczając lwom mięso. Sytuacja porodu była jednak dla stada na tyle zaskakująca, że zwierzęta nie zareagowały na żadne inne bodźce - czytamy w oficjalnym komunikacie Zoo Safari.

Czytaj też: Wypadek na basenie w Uniejowie. 4-letni chłopczyk w śpiączce farmakologicznej

 

Finalnie, spośród trzech urodzonych młodych udało się uratować jedno – jest to samiec. Jak informuje zoo, jego matka przebywa w swoim boksie wraz ze stadem i czuje się dobrze. W związku z odrzuceniem przez matkę, karmieniem lwiątka zajęli się doświadczeni opiekunowie, a także sami właściciele Zoo Safari Borysew. Życiu malucha nic nie zagraża.

Zoo Safari w Borysewie: "Reakcja zwierząt była wynikiem instynktu i praw natury"

Jak zapewnia ogród zoologiczny w Borysewie, mimo dramatycznej sytuacji, cały zespół zachował spokój i postępował profesjonalnie, zgodnie z przyjętymi procedurami. Jak czytamy w komunikacie, wszystkie dorosłe zwierzęta zostały bezpiecznie wyprowadzone z wybiegu. Również działania związane z ratowaniem lwiątka zostały przeprowadzone prawidłowo. - To była trudna sytuacja, ale mamy poczucie, że opiekunowie i przybyły na miejsce weterynarz zrobili wszystko, co mogli. Reakcja zwierząt była wynikiem instynktu i praw natury, które niestety bywają okrutne w świecie dzikiej przyrody - tłumaczy zoo.

Nikt nie wiedział o ciąży lwicy w Zoo Safari

O ciąży lwicy nikt nie wiedział. Jak tłumaczy ogród zoologiczny w Borysewie, oznaki ciąży były niezauważalne. Nie powiększył się jej brzuch ani gruczoły mlekowe. - Także zachowanie samicy aż do rozwiązania nie wskazywało na jej stan. Ciąży nie mieli szansy wykryć ani opiekunowie, ani nawet weterynarz sprawujący stałą opiekę lekarską nad młodymi - tłumaczy Zoo Borysew. Ojcem młodych jest samiec, który w chwili zapłodnienia samicy miał 17 miesięcy – jest to wiek, w którym lwy nie zbliżają się jeszcze do lwic. Nikt z pracowników nie zaobserwował momentu krycia. Poród rozpoczął się nagle, w ciągu dnia i przebiegał nieprawidłowo.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy