Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO] Emocje w gimnazjum nr 26 w Gdańsku: "Nie zgadzamy się na likwidację szkoły!";
Ilustracja do artykułu Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO]

To nie będzie dobra zmiana dla nauczycieli. W Łodzi trwają konsultacje społeczne. O swoje dalsze losy obawiają się też sami gimnazjaliści. Miasto bierze pod uwagę dwa warianty wprowadzenia reformy edukacji. Pierwszy zakłada stopniowe wygaszanie 36 gimnazjów oraz zlikwidowanie ich po trzech latach. Drugi to wygaszenie 9 szkół gimnazjalnych i włączenie pozostałych do podstawówek. Jaki wariant będzie wybrany? Dowiemy się jeszcze w styczniu.  

-Uczniowie, którzy są zarówno w pierwszej jak i w drugiej klasie muszą skończyć gimnazjum - mówi Bogusław Olejniczak- dyrektor Gimnazjum nr 1 w Łodzi. - Będzie trzeba dokonywać zwolnień, podejmować bardzo trudne decyzje- dodaje. Nauczyciele nie kryją goryczy: - Boimy się utraty stanowiska pracy, ale również utraty tego miejsca, które budowaliśmy wspólnie przez tyle lat. Mamy wspaniale dzieci, rodziców, świetne wyniki i boimy się, że wszystko to stracimy.

Ustawy reformujące system szkolny w Polsce podpisał prezydent Andrzej Duda. Oznacza to likwidację gimnazjów, powrót do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe. Reforma oświaty rozpocznie się od roku szkolnego 2017/2018. Od 1 września 2019 r. gimnazjów nie będzie już w ustroju szkolnym. 

Najnowsze newsy eska.pl

NBA Mecz Gwiazd - gdzie oglądać All-Star Game 2017?

NBA Mecz Gwiazd - gdzie oglądać All-Star Game 2017?

NBA Mecz Gwiazd to widowisko na najwyższym poziomie. Już teraz sprawdź, gdzie oglądać All-Star Game 2017?

19 lutego 2017, 22:57
Vin Diesel, Selena Gomez i Kygo w piosence Ain't Me!

Vin Diesel, Selena Gomez i Kygo w piosence Ain't Me!

Vin Diesel, Selena Gomez i Kygo - Ain't Me w wykonaniu tej niesamowitej trójki zdecydowanie może podbić listy przebojów na całym świecie! Tym bardziej, że duet z Sel był marzeniem Vina!

19 lutego 2017, 20:20
Danuta Szaflarska nie żyje. Miała 102 lata

Danuta Szaflarska nie żyje. Miała 102 lata

Danuta Szaflarska dwa tygodnie wcześniej świętowała 102. urodziny. "Przecież była niezniszczalna" - piszą fani. Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego 2017 r.

19 lutego 2017, 17:05
Eurowizja 2017: KASIA MOŚ reprezentuje Polskę!

Eurowizja 2017: KASIA MOŚ reprezentuje Polskę!

Kasia Moś wygrywa krajowe eliminacje EUROWIZJA 2017! Sprawdź punktację i zwycięskie wykonanie w 10. polskich preselekcjach do Eurowizji i dowiedz się, kim jest Kasia MOŚ, która będzie reprezentować Polskę w Kijowie w maju 2017 r.    

19 lutego 2017, 16:11
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy