Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO] Emocje w gimnazjum nr 26 w Gdańsku: "Nie zgadzamy się na likwidację szkoły!";
Ilustracja do artykułu Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO]

To nie będzie dobra zmiana dla nauczycieli. W Łodzi trwają konsultacje społeczne. O swoje dalsze losy obawiają się też sami gimnazjaliści. Miasto bierze pod uwagę dwa warianty wprowadzenia reformy edukacji. Pierwszy zakłada stopniowe wygaszanie 36 gimnazjów oraz zlikwidowanie ich po trzech latach. Drugi to wygaszenie 9 szkół gimnazjalnych i włączenie pozostałych do podstawówek. Jaki wariant będzie wybrany? Dowiemy się jeszcze w styczniu.  

-Uczniowie, którzy są zarówno w pierwszej jak i w drugiej klasie muszą skończyć gimnazjum - mówi Bogusław Olejniczak- dyrektor Gimnazjum nr 1 w Łodzi. - Będzie trzeba dokonywać zwolnień, podejmować bardzo trudne decyzje- dodaje. Nauczyciele nie kryją goryczy: - Boimy się utraty stanowiska pracy, ale również utraty tego miejsca, które budowaliśmy wspólnie przez tyle lat. Mamy wspaniale dzieci, rodziców, świetne wyniki i boimy się, że wszystko to stracimy.

Ustawy reformujące system szkolny w Polsce podpisał prezydent Andrzej Duda. Oznacza to likwidację gimnazjów, powrót do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe. Reforma oświaty rozpocznie się od roku szkolnego 2017/2018. Od 1 września 2019 r. gimnazjów nie będzie już w ustroju szkolnym. 

Najnowsze newsy eska.pl

Ucho Prezesa - ksiądz Rydzyk bohaterem odcinka 4?!

Ucho Prezesa - ksiądz Rydzyk bohaterem odcinka 4?!

Ucho Prezesa bije rekordy popularności na YouTube! 23 stycznia pojawi się ostatni odcinek pierwszego sezonu internetowego serialu. Kto w nim wystąpi? Czy będzie to ksiądz Rydzyk? Przekonajcie się na ESKA.pl

19 stycznia 2017, 17:24
Polska wokalistka wystąpiła w filmie Skrillexa

Polska wokalistka wystąpiła w filmie Skrillexa

Skrillex, Justin Bieber, Chance The Rapper i... polska wokalistka wystąpili w filmie dokumentującym życie w trasie popularnego didżeja i producenta. O kogo chodzi?

19 stycznia 2017, 16:48
Popek, Sobota, Matheo - płyta Trzech Króli. Data i szczegóły

Popek, Sobota, Matheo - płyta Trzech Króli. Data i szczegóły

Popek, Sobota i Matheo, to połączenie artystów, którzy prezentują nowoczesne wydanie rapu! Płyta Trzech Króli pojawi się premierowo w pierwszym kwartale 2017. Kiedy premiera? Jak wygląda lista piosenek? Szczegóły do sprawdzenia na ESKA.pl

19 stycznia 2017, 16:42
Profanacja Trumpa. Gwiazda rapu podtarła sobie tyłek jego bluzą!

Profanacja Trumpa. Gwiazda rapu podtarła sobie tyłek jego bluzą!

Popierasz Donalda Trumpa? Lepiej nie przychodź na koncert tego rapera! Dla jednego z uczestników zakończyło się to w bardzo obrzydliwy sposób.

19 stycznia 2017, 16:10
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy