Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO] Emocje w gimnazjum nr 26 w Gdańsku: "Nie zgadzamy się na likwidację szkoły!";
Ilustracja do artykułu Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO]

To nie będzie dobra zmiana dla nauczycieli. W Łodzi trwają konsultacje społeczne. O swoje dalsze losy obawiają się też sami gimnazjaliści. Miasto bierze pod uwagę dwa warianty wprowadzenia reformy edukacji. Pierwszy zakłada stopniowe wygaszanie 36 gimnazjów oraz zlikwidowanie ich po trzech latach. Drugi to wygaszenie 9 szkół gimnazjalnych i włączenie pozostałych do podstawówek. Jaki wariant będzie wybrany? Dowiemy się jeszcze w styczniu.  

-Uczniowie, którzy są zarówno w pierwszej jak i w drugiej klasie muszą skończyć gimnazjum - mówi Bogusław Olejniczak- dyrektor Gimnazjum nr 1 w Łodzi. - Będzie trzeba dokonywać zwolnień, podejmować bardzo trudne decyzje- dodaje. Nauczyciele nie kryją goryczy: - Boimy się utraty stanowiska pracy, ale również utraty tego miejsca, które budowaliśmy wspólnie przez tyle lat. Mamy wspaniale dzieci, rodziców, świetne wyniki i boimy się, że wszystko to stracimy.

Ustawy reformujące system szkolny w Polsce podpisał prezydent Andrzej Duda. Oznacza to likwidację gimnazjów, powrót do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe. Reforma oświaty rozpocznie się od roku szkolnego 2017/2018. Od 1 września 2019 r. gimnazjów nie będzie już w ustroju szkolnym. 

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

58 min
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

1 godz. 30 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 31 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

6 godz. 23 min.

21-23 Lipca startuje Sieradz Open Hair Festival 2017!. Znamy program!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy