Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO] Emocje w gimnazjum nr 26 w Gdańsku: "Nie zgadzamy się na likwidację szkoły!";
Ilustracja do artykułu Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO]

To nie będzie dobra zmiana dla nauczycieli. W Łodzi trwają konsultacje społeczne. O swoje dalsze losy obawiają się też sami gimnazjaliści. Miasto bierze pod uwagę dwa warianty wprowadzenia reformy edukacji. Pierwszy zakłada stopniowe wygaszanie 36 gimnazjów oraz zlikwidowanie ich po trzech latach. Drugi to wygaszenie 9 szkół gimnazjalnych i włączenie pozostałych do podstawówek. Jaki wariant będzie wybrany? Dowiemy się jeszcze w styczniu.  

-Uczniowie, którzy są zarówno w pierwszej jak i w drugiej klasie muszą skończyć gimnazjum - mówi Bogusław Olejniczak- dyrektor Gimnazjum nr 1 w Łodzi. - Będzie trzeba dokonywać zwolnień, podejmować bardzo trudne decyzje- dodaje. Nauczyciele nie kryją goryczy: - Boimy się utraty stanowiska pracy, ale również utraty tego miejsca, które budowaliśmy wspólnie przez tyle lat. Mamy wspaniale dzieci, rodziców, świetne wyniki i boimy się, że wszystko to stracimy.

Ustawy reformujące system szkolny w Polsce podpisał prezydent Andrzej Duda. Oznacza to likwidację gimnazjów, powrót do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe. Reforma oświaty rozpocznie się od roku szkolnego 2017/2018. Od 1 września 2019 r. gimnazjów nie będzie już w ustroju szkolnym. 

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy