Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO] Emocje w gimnazjum nr 26 w Gdańsku: "Nie zgadzamy się na likwidację szkoły!";
Ilustracja do artykułu Co się stanie z łódzkimi gimnazjami po reformie? [AUDIO]

To nie będzie dobra zmiana dla nauczycieli. W Łodzi trwają konsultacje społeczne. O swoje dalsze losy obawiają się też sami gimnazjaliści. Miasto bierze pod uwagę dwa warianty wprowadzenia reformy edukacji. Pierwszy zakłada stopniowe wygaszanie 36 gimnazjów oraz zlikwidowanie ich po trzech latach. Drugi to wygaszenie 9 szkół gimnazjalnych i włączenie pozostałych do podstawówek. Jaki wariant będzie wybrany? Dowiemy się jeszcze w styczniu.  

-Uczniowie, którzy są zarówno w pierwszej jak i w drugiej klasie muszą skończyć gimnazjum - mówi Bogusław Olejniczak- dyrektor Gimnazjum nr 1 w Łodzi. - Będzie trzeba dokonywać zwolnień, podejmować bardzo trudne decyzje- dodaje. Nauczyciele nie kryją goryczy: - Boimy się utraty stanowiska pracy, ale również utraty tego miejsca, które budowaliśmy wspólnie przez tyle lat. Mamy wspaniale dzieci, rodziców, świetne wyniki i boimy się, że wszystko to stracimy.

Ustawy reformujące system szkolny w Polsce podpisał prezydent Andrzej Duda. Oznacza to likwidację gimnazjów, powrót do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe. Reforma oświaty rozpocznie się od roku szkolnego 2017/2018. Od 1 września 2019 r. gimnazjów nie będzie już w ustroju szkolnym. 

Najnowsze newsy eska.pl

Angelika Zaworka 'Żelka' - kim jest uczestniczka Idolka?

Angelika Zaworka 'Żelka' - kim jest uczestniczka Idolka?

Angelika Zaworka 'Żelka' to jedna z najbarwniejszych uczestniczek nowej edycji Idola. Kim jest, ile ma lat, czym się zajmuje? Sprawdzamy!

42 min
Selena Gomez śpiewa hit lat 80. Podoba się Wam?

Selena Gomez śpiewa hit lat 80. Podoba się Wam?

Selena Gomez zaskoczyła wszystkich fanów! W sieci pojawiły się dwa nieznane to tej pory utwory: akustyczna wersja Kill Em With Kindness oraz nowa wersja hitu lat 80. Wszystkie pojawią się w serialu Trzynaście powodów. Posłuchajcie ich już teraz na ESKA.pl

42 min
Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine zaprezentuje się już w najbliższym odcinku Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Czy zdobędzie serca fanek?

58 min
Nowy teledysk Rihanny do Love On The Brain bez Rihanny [VIDEO]

Nowy teledysk Rihanny do Love On The Brain bez Rihanny [VIDEO]

Fani Rihanny doczekali się w końcu teledysku do hitu Love On The Brain... ale to chyba nie jest do końca to, na co liczyli. O co chodzi?

1 godz. 49 min.

Bieg po Nowe Życie już w ten weekend. Zapraszamy do Wisły!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy