Zmiany w Łódzkim Rowerze Publicznym: Nowe oprogramowanie i nagroda dla zgłaszającego porzucony rower [SZCZEGÓŁY]

Zdjęcie z artykułu: Zmiany w Łódzkim Rowerze Publicznym: Nowe oprogramowanie i nagroda dla zgłaszającego porzucony rower [SZCZEGÓŁY] ŁRP /archiwum; ŁRP/Next Bike
Ilustracja do artykułu Zmiany w Łódzkim Rowerze Publicznym: Nowe oprogramowanie i nagroda dla zgłaszającego porzucony rower [SZCZEGÓŁY]

Wymiana części rowerów i gruntowny przegląd pozostałych, zmiana oprogramowania,czy też nagroda dla zgłaszającego porzucony rower – to tylko niektóre recepty na problemy Łódzkiego Roweru Publicznego.

Wielu łodzian skarży się, że rowerów na stacjach jest coraz mniej, a te, które tam są, często nie nadają się do jazdy z powodu usterek. Powody to błędy firmy obsługującej system, ale też kradzieże i wandalizm. - Próbowaliśmy zdiagnozować skąd są te problemy z flotą rowerów - no bo cała flota powinna być przeserwisowana i gotowa do użytku. I tu się nałożyły dwa elementy - po pierwsze niedociągnięcia ze strony operatora, a drugi to kradzieże rowerów. W ciągu trzech pierwszych miesięcy w nowym sezonie było ich blisko 100. To ponad dziesięciokrotnie więcej niż w innych miastach o porównywalnej skali systemu – mówi radny Bartosz Domaszewicz.

Czytaj też: Zgubiłeś bagaż? ŁKA otworzyło w Łodzi Punkt Rzeczy Znalezionych [SZCZEGÓŁY]

 

Receptą na to ma być dodatkowa ochrona. - Operator ma z tym pewien problem. Jest nowa firma ochroniarska, która będzie odbierała rowery i dbała o to, żeby ten odbiór był sprawny i szybki. W ciągu dwóch godzin od momentu zgłoszenia takiego roweru gdzieś znalezionego, porzuconego firma odbiera ten rower – dodaje Paulina Cyniak z Zarządu Dróg i Transportu.

Nowości w systemie Łódzkiego Roweru Publicznego

Obecnie trwa ponowny przegląd wszystkich rowerów. Usterki powinny być zlikwidowane do końca lipca. Do wtorku, 18 lipca flotę mają zasilić również nowe rowery.

Użytkownicy powinni tez odczuć poprawę w systemie. Wgrane zostało nowe oprogramowanie terminali. Likwiduje ono błąd, w wyniku którego zdarzały się nieprawidłowości przy wpinaniu i wypinaniu rowerów ze stojaków.

Na zgłaszających porzucony rower czeka osobna, "szybka linia"  i... podziękowanie w formie doładowania konta o 5 zł.

Przypomnijmy, że do pierwszego sierpnia sieć Łódzkiego Roweru Publicznego powinna rozszerzyć się o kolejne 50 stacji na osiedlach.

Więcej szczegółów w materiale reportera Romana Czubińskiego:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

1 godz. 1 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

1 godz. 33 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 34 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

6 godz. 26 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy