Trwa spór zbiorowy w łódzkim MPK [AUDIO]. Pracownicy nie zgadzają się na warunki zarządu

Zdjęcie z artykułu: Trwa spór zbiorowy w łódzkim MPK [AUDIO]. Pracownicy nie zgadzają się na warunki zarządu MPK Łódź; Facebook: MPK Łódź
Ilustracja do artykułu Trwa spór zbiorowy w łódzkim MPK [AUDIO]. Pracownicy nie zgadzają się na warunki zarządu

W łódzkim MPK trwa spór zbiorowy o zarobki. Zarząd spółki zaproponował, by część podwyżki była przyznawana w formie premii motywacyjnej za dobre wyniki w pracy.

Jak twierdzi prezes Zbigniew Papierski premie motywacyjne to rozwiązanie, które dyscyplinowałoby niesolidnych pracowników, a nagradzało tych rzetelnych. - Mamy wyłącznie regulaminy, komu zabrać. Ja przez 4 czy 5 lat dobijam się o to, żeby stworzyć system, komu dać więcej - żeby ktoś, kto będzie pracował w danym miesiącu lepiej odczuł to już w tym miesiącu, a nie za rok, przy okazji następnych podwyżek - mówi prezes MPK Łódź.

Czytaj też: Pijany kursant chciał zdawać egzamin na prawo jazdy. 35-latek stanie przed sądem

 

Związki zawodowe: "Premia motywacyjna może być, a może jej nie być"

Związki zawodowe odrzucają takie rozwiązanie, twierdząc, że najlepszą motywacją do systematycznej pracy byłaby podwyżka stawki godzinowej. - Premia motywacyjna nie zmotywuje, aby lepiej pracować, podwyżki - to tak. Cały rok człowiek musi pracować, żeby dostać podwyżkę, premia motywacyjna może być uwzględniona raz na trzy miesiące, raz na pół roku. Może być, a może nie być – odpowiada przewodniczący zakładowej "Solidarności" Andrzej Szymczak.

Związkowcy domagają się podwyższenia stawki godzinowej o 2 złote Zarząd odpowiada, że spółki na to nie stać.

Więcej na ten temat w materiale reportera Romana Czubińskiego:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy