Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi: ZOBACZ, jak od kwietnia będą jeździły tramwaje i autobusy MPK! [GALERIA, ZMIANY]

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ŁODZI 28 ZMIANY w komunikacji miejskiej w Łodzi [WSZYSTKIE LINIE tramwajowe i autobusowe]
2 ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ŁODZI / mat. prasowe
Ilustracja do artykułu: Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi: ZOBACZ, jak od kwietnia będą jeździły tramwaje i autobusy MPK! [GALERIA, ZMIANY]

Od 2 kwietnia w Łodzi nastąpią duże zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów MPK. Publikujemy informację na temat zmian na każdej z linii!

Już w połowie marca rusza w Łodzi akcja informacyjna o zmianach w komunikacji miejskiej. Każdy łodzianin dostanie szczegółowe informacje do swojej skrzynki pocztowej - gazetkę oraz składaną mapkę. Na każdym przystanku w mieście zawisną też specjalne plakaty z informacją.

Na wiatach przystankowych natomiast będzie widniał schemat tras tramwajowych i autobusowych. Wcześniej oddzielnie były pokazywane schematy tramwaju i autobusu. Dziś jest jeden, który pokazuje całość komunikacji miejskiej w Łodzi.

Od 2 kwietnia w całym mieście ruszą też mobilne punkty informacji - wolontariusze, którzy będą pomagać łodzianom w zapoznaniu się ze zmianami. Przeszkoleni specjalnie zostaną także motorniczowie i kierowcy oraz kontrolerzy biletów.


Zmiany w komunikacji miejskiej w Łodzi mają przynieść wyraźne usprawnienie w ruchu tramwajów i autobusów, np. wspólna częstotliwość dla taboru MPK wyniesie 12 minut, a w głównym punkcie systemu, czyli na przystanku Centrum, łączącym trasę W-Z z ŁTR tramwaje będą podjeżdżać co 3 minuty. Łódź została podzielona na 12 obszarów komunikacyjnych z dokładnym rozpracowaniem możliwych połączeń autobusowych i tramwajowych, na kilkunastu nowych ulicach pojawią się autobusy, a szereg linii ulegnie zmianie. W sumie o 40 km wydłużą się trasy MPK. Zwiększy się również tabor tramwajowy.

Czytaj też: MPK ma nowe urządzenia do sprawdzania biletów i wystawiania mandatów [WIDEO]. Teraz tak łatwo nie oszukasz kontrolera. Do jakich danych mają dostęp?

 

Zmiany zostaną wprowadzone od 2 kwietnia 2017 r.

Aby poznać SZCZEGÓŁY dla każdej linii tramwajowej i autobusowej KLIKAJCIE w galerię!

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO!

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

59 min
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

1 godz. 31 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 32 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

6 godz. 24 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy