Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi: ZOBACZ, jak od kwietnia będą jeździły tramwaje i autobusy MPK! [GALERIA, ZMIANY]

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ŁODZI 28 ZMIANY w komunikacji miejskiej w Łodzi [WSZYSTKIE LINIE tramwajowe i autobusowe]
2 ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ŁODZI / mat. prasowe
Ilustracja do artykułu: Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi: ZOBACZ, jak od kwietnia będą jeździły tramwaje i autobusy MPK! [GALERIA, ZMIANY]

Od 2 kwietnia w Łodzi nastąpią duże zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów MPK. Publikujemy informację na temat zmian na każdej z linii!

Już w połowie marca rusza w Łodzi akcja informacyjna o zmianach w komunikacji miejskiej. Każdy łodzianin dostanie szczegółowe informacje do swojej skrzynki pocztowej - gazetkę oraz składaną mapkę. Na każdym przystanku w mieście zawisną też specjalne plakaty z informacją.

Na wiatach przystankowych natomiast będzie widniał schemat tras tramwajowych i autobusowych. Wcześniej oddzielnie były pokazywane schematy tramwaju i autobusu. Dziś jest jeden, który pokazuje całość komunikacji miejskiej w Łodzi.

Od 2 kwietnia w całym mieście ruszą też mobilne punkty informacji - wolontariusze, którzy będą pomagać łodzianom w zapoznaniu się ze zmianami. Przeszkoleni specjalnie zostaną także motorniczowie i kierowcy oraz kontrolerzy biletów.


Zmiany w komunikacji miejskiej w Łodzi mają przynieść wyraźne usprawnienie w ruchu tramwajów i autobusów, np. wspólna częstotliwość dla taboru MPK wyniesie 12 minut, a w głównym punkcie systemu, czyli na przystanku Centrum, łączącym trasę W-Z z ŁTR tramwaje będą podjeżdżać co 3 minuty. Łódź została podzielona na 12 obszarów komunikacyjnych z dokładnym rozpracowaniem możliwych połączeń autobusowych i tramwajowych, na kilkunastu nowych ulicach pojawią się autobusy, a szereg linii ulegnie zmianie. W sumie o 40 km wydłużą się trasy MPK. Zwiększy się również tabor tramwajowy.

Czytaj też: MPK ma nowe urządzenia do sprawdzania biletów i wystawiania mandatów [WIDEO]. Teraz tak łatwo nie oszukasz kontrolera. Do jakich danych mają dostęp?

 

Zmiany zostaną wprowadzone od 2 kwietnia 2017 r.

Aby poznać SZCZEGÓŁY dla każdej linii tramwajowej i autobusowej KLIKAJCIE w galerię!

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO!

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy