Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi: ZOBACZ, jak od kwietnia będą jeździły tramwaje i autobusy MPK! [GALERIA, ZMIANY]

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ŁODZI 28 ZMIANY w komunikacji miejskiej w Łodzi [WSZYSTKIE LINIE tramwajowe i autobusowe]
2 ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ŁODZI / mat. prasowe
Ilustracja do artykułu: Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi: ZOBACZ, jak od kwietnia będą jeździły tramwaje i autobusy MPK! [GALERIA, ZMIANY]

Od 2 kwietnia w Łodzi nastąpią duże zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów MPK. Publikujemy informację na temat zmian na każdej z linii!

Już w połowie marca rusza w Łodzi akcja informacyjna o zmianach w komunikacji miejskiej. Każdy łodzianin dostanie szczegółowe informacje do swojej skrzynki pocztowej - gazetkę oraz składaną mapkę. Na każdym przystanku w mieście zawisną też specjalne plakaty z informacją.

Na wiatach przystankowych natomiast będzie widniał schemat tras tramwajowych i autobusowych. Wcześniej oddzielnie były pokazywane schematy tramwaju i autobusu. Dziś jest jeden, który pokazuje całość komunikacji miejskiej w Łodzi.

Od 2 kwietnia w całym mieście ruszą też mobilne punkty informacji - wolontariusze, którzy będą pomagać łodzianom w zapoznaniu się ze zmianami. Przeszkoleni specjalnie zostaną także motorniczowie i kierowcy oraz kontrolerzy biletów.


Zmiany w komunikacji miejskiej w Łodzi mają przynieść wyraźne usprawnienie w ruchu tramwajów i autobusów, np. wspólna częstotliwość dla taboru MPK wyniesie 12 minut, a w głównym punkcie systemu, czyli na przystanku Centrum, łączącym trasę W-Z z ŁTR tramwaje będą podjeżdżać co 3 minuty. Łódź została podzielona na 12 obszarów komunikacyjnych z dokładnym rozpracowaniem możliwych połączeń autobusowych i tramwajowych, na kilkunastu nowych ulicach pojawią się autobusy, a szereg linii ulegnie zmianie. W sumie o 40 km wydłużą się trasy MPK. Zwiększy się również tabor tramwajowy.

Czytaj też: MPK ma nowe urządzenia do sprawdzania biletów i wystawiania mandatów [WIDEO]. Teraz tak łatwo nie oszukasz kontrolera. Do jakich danych mają dostęp?

 

Zmiany zostaną wprowadzone od 2 kwietnia 2017 r.

Aby poznać SZCZEGÓŁY dla każdej linii tramwajowej i autobusowej KLIKAJCIE w galerię!

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO!

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Angelika Zaworka 'Żelka' - kim jest uczestniczka Idolka?

Angelika Zaworka 'Żelka' - kim jest uczestniczka Idolka?

Angelika Zaworka 'Żelka' to jedna z najbarwniejszych uczestniczek nowej edycji Idola. Kim jest, ile ma lat, czym się zajmuje? Sprawdzamy!

48 min
Selena Gomez śpiewa hit lat 80. Podoba się Wam?

Selena Gomez śpiewa hit lat 80. Podoba się Wam?

Selena Gomez zaskoczyła wszystkich fanów! W sieci pojawiły się dwa nieznane to tej pory utwory: akustyczna wersja Kill Em With Kindness oraz nowa wersja hitu lat 80. Wszystkie pojawią się w serialu Trzynaście powodów. Posłuchajcie ich już teraz na ESKA.pl

48 min
Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine zaprezentuje się już w najbliższym odcinku Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Czy zdobędzie serca fanek?

1 godz. 4 min.
Nowy teledysk Rihanny do Love On The Brain bez Rihanny [VIDEO]

Nowy teledysk Rihanny do Love On The Brain bez Rihanny [VIDEO]

Fani Rihanny doczekali się w końcu teledysku do hitu Love On The Brain... ale to chyba nie jest do końca to, na co liczyli. O co chodzi?

1 godz. 55 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy