Pracownicy MOPS w Łodzi będą blokować ruch na Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień

Zdjęcie z artykułu: Pracownicy MOPS w Łodzi będą blokować ruch na Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień Tak łodzianie protestowali na przejściu pod łódzkim oddziałem NFZ w sprawie pro Familii; Ela Piotrowska/Radio ESKA/archiwum
Ilustracja do artykułu Pracownicy MOPS w Łodzi będą blokować ruch na Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień

Dziś (30 marca) w godzinach szczytu pracownicy pomocy społecznej wraz z rodzinami podopiecznych będą protestować blokując ruch na al. Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień!

W czwartek w godz. 17-19 lepiej omijać al. Kościuszki. Na wysokości pasażu Rubinsteina będą bowiem protestować pracownicy pomocy społecznej. Chodzi o zbyt małe nakłady finansowe na pomoc w tym roku. Udział w czwartkowym proteście zapowiedziało około 200 osób. - Będziemy przechodzili przez przejście dla pieszych blokując ruch - zapowiadają. - Zmusza się nas do ograniczania usług opiekuńczych o 50 procent niezależnie od uzasadnionych potrzeb tych osób. Nie godzimy się na to, aby za niefrasobliwą politykę finansową MOPS i Miasta koszty ponosili najsłabsi podopieczni ośrodka. Nie zgadzamy się na przedmiotowe traktowanie naszej pracy, na nie liczenie się z potrzebami starzejącego się społeczeństwa Miasta Łodzi - tłumaczą.

Czytaj też: W piątek strajk w łódzkich podstawówkach i gimnazjach [AUDIO]

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

11 min
To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

Bijący rekordy popularności norweski serial SKAM oficjalnie się zakończył. Czego nauczyli się z niego polscy nastolatkowie? Sprawdzamy, za co dziękują młodzi widzowie na zakończenie SKAM.

14 min
Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017 nadchodzi! Już 28 czerwca w Gdyni rozpocznie się czterodniowa zabawa przy występach najlepszych artystów z Polski i zagranicy.

16 min
Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Zwieńczeniem Tauron Life Festival Oświęcim 2017 było wręczenie nagrody Peacemakera zespołowi Scorpions, który był gwiazda tegorocznej edycji imprezy.

22 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy