Pracownicy MOPS w Łodzi będą blokować ruch na Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień

Zdjęcie z artykułu: Pracownicy MOPS w Łodzi będą blokować ruch na Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień Tak łodzianie protestowali na przejściu pod łódzkim oddziałem NFZ w sprawie pro Familii; Ela Piotrowska/Radio ESKA/archiwum
Ilustracja do artykułu Pracownicy MOPS w Łodzi będą blokować ruch na Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień

Dziś (30 marca) w godzinach szczytu pracownicy pomocy społecznej wraz z rodzinami podopiecznych będą protestować blokując ruch na al. Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień!

W czwartek w godz. 17-19 lepiej omijać al. Kościuszki. Na wysokości pasażu Rubinsteina będą bowiem protestować pracownicy pomocy społecznej. Chodzi o zbyt małe nakłady finansowe na pomoc w tym roku. Udział w czwartkowym proteście zapowiedziało około 200 osób. - Będziemy przechodzili przez przejście dla pieszych blokując ruch - zapowiadają. - Zmusza się nas do ograniczania usług opiekuńczych o 50 procent niezależnie od uzasadnionych potrzeb tych osób. Nie godzimy się na to, aby za niefrasobliwą politykę finansową MOPS i Miasta koszty ponosili najsłabsi podopieczni ośrodka. Nie zgadzamy się na przedmiotowe traktowanie naszej pracy, na nie liczenie się z potrzebami starzejącego się społeczeństwa Miasta Łodzi - tłumaczą.

Czytaj też: W piątek strajk w łódzkich podstawówkach i gimnazjach [AUDIO]

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

56 min
The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - poznaliśmy wszystkich trenerów pierwszej edycji programu, w którym młode talenty będą prezentować swoje umiejętności wokalne. Będzie się działo!

1 godz. 48 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

3 godz. 19 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

4 godz. 26 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy