Pracownicy MOPS w Łodzi będą blokować ruch na Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień

Zdjęcie z artykułu: Pracownicy MOPS w Łodzi będą blokować ruch na Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień Tak łodzianie protestowali na przejściu pod łódzkim oddziałem NFZ w sprawie pro Familii; Ela Piotrowska/Radio ESKA/archiwum
Ilustracja do artykułu Pracownicy MOPS w Łodzi będą blokować ruch na Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień

Dziś (30 marca) w godzinach szczytu pracownicy pomocy społecznej wraz z rodzinami podopiecznych będą protestować blokując ruch na al. Kościuszki. Spodziewajcie się utrudnień!

W czwartek w godz. 17-19 lepiej omijać al. Kościuszki. Na wysokości pasażu Rubinsteina będą bowiem protestować pracownicy pomocy społecznej. Chodzi o zbyt małe nakłady finansowe na pomoc w tym roku. Udział w czwartkowym proteście zapowiedziało około 200 osób. - Będziemy przechodzili przez przejście dla pieszych blokując ruch - zapowiadają. - Zmusza się nas do ograniczania usług opiekuńczych o 50 procent niezależnie od uzasadnionych potrzeb tych osób. Nie godzimy się na to, aby za niefrasobliwą politykę finansową MOPS i Miasta koszty ponosili najsłabsi podopieczni ośrodka. Nie zgadzamy się na przedmiotowe traktowanie naszej pracy, na nie liczenie się z potrzebami starzejącego się społeczeństwa Miasta Łodzi - tłumaczą.

Czytaj też: W piątek strajk w łódzkich podstawówkach i gimnazjach [AUDIO]

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Opole 2017 w innym mieście?! Prezes TVP przedstawia swój pomysł

Opole 2017 w innym mieście?! Prezes TVP przedstawia swój pomysł

Gdzie i kiedy odbędzie się 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej? Prezes Telewizji Polskiej powiadomił, że zmienione zostanie miejsce wydarzenia. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

31 min
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

43 min
Zamach na koncercie Ariany Grande: czy wśród ofiar są Polacy?

Zamach na koncercie Ariany Grande: czy wśród ofiar są Polacy?

W zamachu, do którego doszło po koncercie Ariany Grande zginęły 22 osoby. Konsulat Rzeczpospolitej Polskiej w Manchesterze sprawdza, czy wśród poszkodowanych znajdują się Polacy.

1 godz. 20 min.
Anegdoty o Zbigniewie Wodeckim

Anegdoty o Zbigniewie Wodeckim

Zbigniew Wodecki był osobą uwielbianą nie tylko przez swoich fanów, ale także przez znane postacie ze świata show biznesu. Przeczytajcie najlepsze anegdoty o autorze Pszczółki Mai.

1 godz. 28 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy