Łódzkie: W czerwcu policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Ile można dostać mandatu?

Zdjęcie z artykułu: Łódzkie: W czerwcu policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Ile można dostać mandatu? Policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce.; policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Łódzkie: W czerwcu policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Ile można dostać mandatu?

Do 25 czerwca policja przyjrzy się baczniej kierowcom. Służby będą zwracać szczególną uwagę na to, gdzie podczas jazdy trzymacie ręce.

Od 14 czerwca w całej Polsce trwa kampania informacyjna policji pt. "Łapki na kierownicę". Prawie do końca czerwca funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na to, gdzie kierowcy trzymają ręce podczas jazdy i czy przypadkiem nie używają telefonów komórkowych. - Kierowca zajęty ekranem telefonu ma rozproszoną uwagę i znacznie gorzej kontroluje sytuację na drodze. Poza tym nie trzyma kierownicy obiema rękoma i ma trudności w przełączeniu biegów. Badania wskazują, że nawet sześciokrotnie zwiększa się prawdopodobieństwo wypadku, gdy kierowca odbiera telefon. Poza tym siedzący za kierownicą odbierając telefon  średnio na 5 sekund traci kontakt z otoczeniem. W tym czasie przy prędkości 100 km/h pokonuje aż 140 metrów. Wybranie numeru zajmuje średnio 12 sekund co przy prędkości 100 km/h pozwala przejechać aż 330 metrów. Przez ten czas na drodze i w jej obrębie następuje wiele zmian wymagających odpowiednich reakcji, na które każdy potrzebuje wystarczającą ilość czasu - przestrzega policja.

Czytaj też: W Łodzi ukarano już kilkudziesięciu rodziców za nieszczepienie dzieci [AUDIO]. Ile wynosi grzywna?

 

Kara za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem

Za korzystanie z komórki podczas jazdy policjanci w 2016 roku w całej Polsce nałożyli blisko 92 tys. mandatów. W województwie łódzkim było to ponad 5700 mandatów i wniosków o ukaranie. Tylko do końca maja 2017 roku na terenie naszego garnizonu ukarano ponad 2730 rozmawiających przez telefon podczas jazdy.

W myśl przepisów wynikających z prawa drogowego za naruszenie tego przepisu grozi grzywna w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

43 min
The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - poznaliśmy wszystkich trenerów pierwszej edycji programu, w którym młode talenty będą prezentować swoje umiejętności wokalne. Będzie się działo!

1 godz. 35 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

3 godz. 6 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

4 godz. 13 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy