Łódzkie: W czerwcu policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Ile można dostać mandatu?

Zdjęcie z artykułu: Łódzkie: W czerwcu policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Ile można dostać mandatu? Policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce.; policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Łódzkie: W czerwcu policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Ile można dostać mandatu?

Do 25 czerwca policja przyjrzy się baczniej kierowcom. Służby będą zwracać szczególną uwagę na to, gdzie podczas jazdy trzymacie ręce.

Od 14 czerwca w całej Polsce trwa kampania informacyjna policji pt. "Łapki na kierownicę". Prawie do końca czerwca funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na to, gdzie kierowcy trzymają ręce podczas jazdy i czy przypadkiem nie używają telefonów komórkowych. - Kierowca zajęty ekranem telefonu ma rozproszoną uwagę i znacznie gorzej kontroluje sytuację na drodze. Poza tym nie trzyma kierownicy obiema rękoma i ma trudności w przełączeniu biegów. Badania wskazują, że nawet sześciokrotnie zwiększa się prawdopodobieństwo wypadku, gdy kierowca odbiera telefon. Poza tym siedzący za kierownicą odbierając telefon  średnio na 5 sekund traci kontakt z otoczeniem. W tym czasie przy prędkości 100 km/h pokonuje aż 140 metrów. Wybranie numeru zajmuje średnio 12 sekund co przy prędkości 100 km/h pozwala przejechać aż 330 metrów. Przez ten czas na drodze i w jej obrębie następuje wiele zmian wymagających odpowiednich reakcji, na które każdy potrzebuje wystarczającą ilość czasu - przestrzega policja.

Czytaj też: W Łodzi ukarano już kilkudziesięciu rodziców za nieszczepienie dzieci [AUDIO]. Ile wynosi grzywna?

 

Kara za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem

Za korzystanie z komórki podczas jazdy policjanci w 2016 roku w całej Polsce nałożyli blisko 92 tys. mandatów. W województwie łódzkim było to ponad 5700 mandatów i wniosków o ukaranie. Tylko do końca maja 2017 roku na terenie naszego garnizonu ukarano ponad 2730 rozmawiających przez telefon podczas jazdy.

W myśl przepisów wynikających z prawa drogowego za naruszenie tego przepisu grozi grzywna w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

 24 czerwca rękoma mieszkańców stolicy zostanie upleciony Warszawski Wianek Świętojański. Szczegóły akcji przybliżamy na ESKA.pl

44 min
Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: to walka wieczoru jaką zobaczymy podczas Polsat Boxing Night 2017. O której rozpocznie się pojedynek? Sprawdźcie na ESKA.pl

1 godz. 5 min.
Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Spinner jest zabawką, którą chciał mieć każdy! Teraz jednak czas na nową zabawkę od tego samego producenta - Fidget Stick Roller! Jak się bawić? Jak wykonać poszczególne sztuczki? Szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 22 min.
Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska to inaczej Wigilia Św. Jana - kiedy jest i jak obchodzimy to święto? Co wspólnego z nocą świętojańską ma Noc Kupały? 

1 godz. 42 min.

24 czerwca Gru, Dru i Minionki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy