Kolejne przystanki MPK w Łodzi do przebudowy. Które? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Kolejne przystanki MPK w Łodzi do przebudowy. Które? [AUDIO] Będą remonty przystanków; UMŁ
Ilustracja do artykułu Kolejne przystanki MPK w Łodzi do przebudowy. Które? [AUDIO]

Zarząd Inwestycji Miejskich na wniosek mieszkańców przebuduje latem kolejne przystanki autobusowe na terenie Łodzi.

Nowy wygląd zyskają przystanki położone na Zdrowiu, w Andrzejowie, na Rokiciu i być może w innych rejonach miasta, które zostaną wskazane później. Pasażerowie będą mogli czekać na autobus w lepszych warunkach. - Będą miały nową nawierzchnię i wszystko to, co towarzyszy wygodzie pasażerów. Wszystko będzie też dostosowane do potrzeb osób niewidomych – mówi wicedyrektor ZIM Katarzyna Mikołajec.

Czytaj też: Łódź: Zmiany rozkładów jazdy MPK na Teofilowie [SZCZEGÓŁY]

 

Jak zapewnia magistrat, łodzianie nie będą musieli długo czekać na efekty. - Głównie są to wnioski z budżetu obywatelskiego i rady osiedli, które zostały skumulowane w takich dwóch pakietach. Chcemy, żeby prace rozpoczęły się w wakacje. Są to krótkie zadania, na pewno zostaną one zrealizowane w tym roku – zapewnia rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Tomasz Andrzejewski.

ZIM nie będzie jednak w tym roku podwyższał peronów na przystankach tramwajowych, bo – jak przyznają przedstawiciele Zarządu – byłoby to za drogie.

Więcej o przebudowie przystanków w materiale reportera Romana Czubińskiego:

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

45 min
The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - poznaliśmy wszystkich trenerów pierwszej edycji programu, w którym młode talenty będą prezentować swoje umiejętności wokalne. Będzie się działo!

1 godz. 37 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

3 godz. 8 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

4 godz. 15 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy