Juwenalia UŁ i UMed 2017: Specjalne tramwaje przywiozą studentów Politechniki na Lumumby [SZCZEGÓŁY]

Zdjęcie z artykułu: Juwenalia UŁ i UMed 2017: Specjalne tramwaje przywiozą studentów Politechniki na Lumumby [SZCZEGÓŁY] Specjalna linia tramwajowa J1 połączy Politechnikę z Lumumby; Zarząd Dróg i Transportu
Ilustracja do artykułu Juwenalia UŁ i UMed 2017: Specjalne tramwaje przywiozą studentów Politechniki na Lumumby [SZCZEGÓŁY]

W weekend 19-21 maja studenci Uniwersytetu Łódzkiego, oraz Uniwersytetu Medycznego organizują Juwenalia na Lumumbowie. Z tej okazji specjalna linia tramwajowa i autobusowa połączy kampusy Uniwersytetu i Politechniki.

W piątek i sobotę uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa J1, która połączy Politechnikę z Lumumby, oraz specjalna linia autobusowa J2 łącząca kampus UŁ z centrum Łodzi. Tramwaj kursować będzie od 21:00 do 03:00. W piątek co 30 minut, a w sobotę co 20 minut. Zapewni to wzmocnienie dla linii 15 i 17.

Autobus rozpocznie kursowanie o 22:00 i jeździć będzie co 10-20 minut do godz. 03:00. Uzupełni kursy N7 w stronę centrum, a dodatkowo można nim dojechać na przesiadkę na N8 w kierunku Dąbrowy, oraz N1A i N1B na Widzew.

Czytaj też: Noc Muzeów 2017 w Łodzi: Łodzian dowozić będą zabytkowe autobusy i tramwaje [SZCZEGÓŁY, TRASY]

 

TRAMWAJ Linii J1: RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH – Politechniki  – Żeromskiego – Kopernika – Gdańska – Legionów – plac Wolności – Pomorska – działki – TELEFONICZNA

AUTOBUS Linii J2: KOŚCIUSZKI / ZIELONA (Strefa przystanków autobusów nocnych) – Kościuszki – Zielona – Narutowicza – Konstytucyjna – Pomorska – Kopcińskiego – Nawrot – Przędzalniana – Piłsudskiego – Kopcińskiego – WYDAWNICZA

WYDAWNICZA – Kopcińskiego – Pomorska – Konstytucyjna – Narutowicza – Sienkiewicza – Tuwima – Struga – Kościuszki – KOŚCIUSZKI / ZIELONA (Strefa przystanków autobusów nocnych)

Dodatkowo w piątek 19 maja od godz. 18:00 do ostatnich zjazdów do zajezdni wydłużona zostanie trasa linii 86 z Retkini do Lumumbowa. Zapewni ona dojazd studentów Uniwersytetu Medycznego na Juwenalia.

Linia 86: KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki – Maratońska – Waltera-Janke – Bandurskiego – Włókniarzy – Struga – Żeligowskiego – 6 Sierpnia – Żeromskiego – Próchnika – Rewolucji 1905 r. – Uniwersytecka – Pomorska – Konstytucyjna – RADIOSTACJA OS. AKADEMICKIE

RADIOSTACJA OS. AKADEMICKIE – Narutowicza – Kopcińskiego – Jaracza – Uniwersytecka –
Rodziny Scheiblerów – Rodziny Poznańskich – Kilińskiego – Jaracza – Więckowskiego – Żeromskiego – Struga – Łąkowa – Karolewska – Włókniarzy – Bandurskiego – Waltera-Janke – Maratońska – Popiełuszki - KUSOCIŃSKIEGO

Podczas Juwenaliów w Łodzi studenci jeżdżą za darmo...

Podczas Juwenaliów studenci jeżdżą za darmo na liniach: 12A, 12B, 15, 17, 45, 46, 58A, 58B, 58C, 86, 87A, 87B, J1, J2 i N7. Wystarczy ważna legitymacja studencka.
 
Na liniach 86, J2, N4B, oraz N7 kursować będą autobusy przegubowe. Tramwaj J1 obsługiwany będzie składem dwuwagonowym.

Uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek Piłsudskiego – Popowskiego szpital im. Korczaka dla linii J2, N1A, N1B w kierunku Wydawniczej i Janowa.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

11 min
To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

Bijący rekordy popularności norweski serial SKAM oficjalnie się zakończył. Czego nauczyli się z niego polscy nastolatkowie? Sprawdzamy, za co dziękują młodzi widzowie na zakończenie SKAM.

14 min
Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017 nadchodzi! Już 28 czerwca w Gdyni rozpocznie się czterodniowa zabawa przy występach najlepszych artystów z Polski i zagranicy.

16 min
Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Zwieńczeniem Tauron Life Festival Oświęcim 2017 było wręczenie nagrody Peacemakera zespołowi Scorpions, który był gwiazda tegorocznej edycji imprezy.

22 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy