Do łódzkiego MPK zgłosił się świadek awantury z udziałem kontrolerów. Poświadczył wersję...

Zdjęcie z artykułu: Do łódzkiego MPK zgłosił się świadek awantury z udziałem kontrolerów. Poświadczył wersję... Monitoring w tramwaju był zepsuty, zgłosił się świadek; pixabay.com /CC0, fot. Unsplash
Ilustracja do artykułu Do łódzkiego MPK zgłosił się świadek awantury z udziałem kontrolerów. Poświadczył wersję...

Sprawa awantury z udziałem kontrolerów w toku. Bada ją łódzka prokuratura, a także samo MPK. Wiemy też, że zgłosił się świadek, który widział zdarzenie w tramwaju.

Przypomnijmy, do awantury w tramwaju MPK doszło w środę (19 kwietnia) na przystanku tramwajowym przy ul. Gdańskiej w Łodzi. Sprawa wyszła na światło dzienne po publikacji przez telewizję TVN nagrania urywka z całej sytuacji, które przesłał przejeżdżający koło przystanku kierowca. Na nagraniu widzimy, jak kontroler przewraca na ziemię starszego mężczyznę i tłum gapiów. Sprawę bada prokuratura, jak i samo MPK Łódź. Według relacji kontrolerów, awantura zaczęła się chwilę wcześniej, w tramwaju.

Czytaj też: Zmiany w rozkładach jazdy MPK Łódź jeszcze w kwietniu [SZCZEGÓŁY]. Dotyczą one aż 13. linii autobusowych

 

Oto oficjalna wersja zdarzeń kontrolerów, którą przekazał rzecznik MPK Sebastian Grochala:

Kontrolerka i kontroler dokonywali czynności służbowych w tramwaju linii 12B. Kontrola biletów rozpoczęła się na wysokości przystanku Kopernika - Tabaco. Kontrolerka pracowała na początku tramwaju, a kontroler z tyłu. Kontrolerka ujawniła pasażerkę jadącą bez ważnego biletu. Wyczuwała od niej zapach alkoholu. Poprosiła ją o dokumenty, dzięki którym mogłaby wypisać jej wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej. Pasażerka odmówiła informując, że nie ma zamiaru okazywać dokumentów oraz że wysiada na najbliższym przystanku.

W tym czasie do kobiet podszedł starszy mężczyzna, który siedział kilka siedzeń od kontrolerki i nie był objęty jeszcze kontrolą biletów. Nadepnął z premedytacją kontrolerkę i powiedział głośno do kontrolerki "Czemu mnie Pani depcze?". W tym samym czasie otworzyły się drzwi tramwaju (kontrolerka stała do nich tyłem, ponieważ nie chciała wypuścić gapowiczki z tramwaju) i wówczas z jednej strony gapowiczka chciała wypchnąć kontrolerkę z pojazdu torując sobie tym samym drogę ucieczki, a wspomniany wcześniej mężczyzna złapał ją za kurtkę i pomagał kobiecie w wypchnięciu kontrolerki z pojazdu. Udało im się.

Kontrolerka zajęła się gapowiczką idąc z nią pod wiatę przystankową, zaś mężczyzna oddalił się. Z uwagi na to, ze gapowiczka nie chciała okazać kontrolerce dokumentów na miejsce wezwany został patrol policji. Kobiety czekały pod wiatą przystankową. W tym czasie na przystanek wrócił wspomniany wcześniej mężczyzna. W ustach miał zapalonego papierosa. Złapał kontrolerkę i próbował oparzyć ją najpierw w twarz a potem w rękę. Dodatkowo gapowiczka chciała wykorzystać tę sytuację, aby uciec z przystanku. Ten atak mężczyzny na kontrolerkę zauważył kontroler, który w tym czasie wystawiał wezwanie mężczyźnie jadącemu bez biletu. Przerwał kontrolę, opuścił tramwaj i ruszył z pomocą kontrolerce. Dobiegł do mężczyzny i odepchnął go, po czym mężczyzna przewrócił się, upuszczając papierosa oraz okulary. Kontroler zajął się wtedy pomocą w zatrzymaniu gapowiczki, która cały czas próbowała uciec z przystanku.

Po chwili mężczyzna wstał i znowu (po raz trzeci) zaatakował kontrolerkę - wtedy kontroler złapał go i kolejny raz odciągnął od kontrolerki. Kontroler jedną ręką trzymał gapowiczkę, zaś drugą ręką zabezpieczał mężczyznę, którego kontrolerzy postanowili przekazać w ręce policji. Dodatkowo z palca mężczyzny w skutek zadrapania zaczęła płynąć krew. Mężczyzna wycierał zakrwawioną rękę w ubrania kontrolerów.

Po chwili na miejsce przyjechało pogotowie oraz policja. Pogotowie opatrzyło rękę mężczyzny. Policja spisała dane gapowiczki i mężczyzny oraz przekazała dane gapowiczki kontrolerom, którzy wypisali jej wezwanie do opłaty dodatkowej za jazdę bez ważnego biletu.

Monitoring w tramwaju zepsuty, zgłosił się świadek

Niestety, jak się okazało w toku badania zdarzenia przez MPK, rejestrator w tramwaju, w którym doszło do awantury, był uszkodzony. Wersję wydarzeń z tramwaju potwierdził natomiast jeden ze świadków, który zgłosił się do łódzkiego MPK. Podpisał oświadczenie i zobowiązał się w razie potrzeby złożyć zeznania na policji.

Jak informuje rzecznik MPK, pomimo próśb świadek zdarzenia, który dysponował nagraniem z przystanku, nie zgłosił się. Ze skargą nie zgłosił się też do MPK żaden z bohaterów nagrania.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

13 min
To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

Bijący rekordy popularności norweski serial SKAM oficjalnie się zakończył. Czego nauczyli się z niego polscy nastolatkowie? Sprawdzamy, za co dziękują młodzi widzowie na zakończenie SKAM.

16 min
Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017 nadchodzi! Już 28 czerwca w Gdyni rozpocznie się czterodniowa zabawa przy występach najlepszych artystów z Polski i zagranicy.

18 min
Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Zwieńczeniem Tauron Life Festival Oświęcim 2017 było wręczenie nagrody Peacemakera zespołowi Scorpions, który był gwiazda tegorocznej edycji imprezy.

24 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy