Do łódzkiego MPK zgłosił się świadek awantury z udziałem kontrolerów. Poświadczył wersję...

Zdjęcie z artykułu: Do łódzkiego MPK zgłosił się świadek awantury z udziałem kontrolerów. Poświadczył wersję... Monitoring w tramwaju był zepsuty, zgłosił się świadek; pixabay.com /CC0, fot. Unsplash
Ilustracja do artykułu Do łódzkiego MPK zgłosił się świadek awantury z udziałem kontrolerów. Poświadczył wersję...

Sprawa awantury z udziałem kontrolerów w toku. Bada ją łódzka prokuratura, a także samo MPK. Wiemy też, że zgłosił się świadek, który widział zdarzenie w tramwaju.

Przypomnijmy, do awantury w tramwaju MPK doszło w środę (19 kwietnia) na przystanku tramwajowym przy ul. Gdańskiej w Łodzi. Sprawa wyszła na światło dzienne po publikacji przez telewizję TVN nagrania urywka z całej sytuacji, które przesłał przejeżdżający koło przystanku kierowca. Na nagraniu widzimy, jak kontroler przewraca na ziemię starszego mężczyznę i tłum gapiów. Sprawę bada prokuratura, jak i samo MPK Łódź. Według relacji kontrolerów, awantura zaczęła się chwilę wcześniej, w tramwaju.

Czytaj też: Zmiany w rozkładach jazdy MPK Łódź jeszcze w kwietniu [SZCZEGÓŁY]. Dotyczą one aż 13. linii autobusowych

 

Oto oficjalna wersja zdarzeń kontrolerów, którą przekazał rzecznik MPK Sebastian Grochala:

Kontrolerka i kontroler dokonywali czynności służbowych w tramwaju linii 12B. Kontrola biletów rozpoczęła się na wysokości przystanku Kopernika - Tabaco. Kontrolerka pracowała na początku tramwaju, a kontroler z tyłu. Kontrolerka ujawniła pasażerkę jadącą bez ważnego biletu. Wyczuwała od niej zapach alkoholu. Poprosiła ją o dokumenty, dzięki którym mogłaby wypisać jej wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej. Pasażerka odmówiła informując, że nie ma zamiaru okazywać dokumentów oraz że wysiada na najbliższym przystanku.

W tym czasie do kobiet podszedł starszy mężczyzna, który siedział kilka siedzeń od kontrolerki i nie był objęty jeszcze kontrolą biletów. Nadepnął z premedytacją kontrolerkę i powiedział głośno do kontrolerki "Czemu mnie Pani depcze?". W tym samym czasie otworzyły się drzwi tramwaju (kontrolerka stała do nich tyłem, ponieważ nie chciała wypuścić gapowiczki z tramwaju) i wówczas z jednej strony gapowiczka chciała wypchnąć kontrolerkę z pojazdu torując sobie tym samym drogę ucieczki, a wspomniany wcześniej mężczyzna złapał ją za kurtkę i pomagał kobiecie w wypchnięciu kontrolerki z pojazdu. Udało im się.

Kontrolerka zajęła się gapowiczką idąc z nią pod wiatę przystankową, zaś mężczyzna oddalił się. Z uwagi na to, ze gapowiczka nie chciała okazać kontrolerce dokumentów na miejsce wezwany został patrol policji. Kobiety czekały pod wiatą przystankową. W tym czasie na przystanek wrócił wspomniany wcześniej mężczyzna. W ustach miał zapalonego papierosa. Złapał kontrolerkę i próbował oparzyć ją najpierw w twarz a potem w rękę. Dodatkowo gapowiczka chciała wykorzystać tę sytuację, aby uciec z przystanku. Ten atak mężczyzny na kontrolerkę zauważył kontroler, który w tym czasie wystawiał wezwanie mężczyźnie jadącemu bez biletu. Przerwał kontrolę, opuścił tramwaj i ruszył z pomocą kontrolerce. Dobiegł do mężczyzny i odepchnął go, po czym mężczyzna przewrócił się, upuszczając papierosa oraz okulary. Kontroler zajął się wtedy pomocą w zatrzymaniu gapowiczki, która cały czas próbowała uciec z przystanku.

Po chwili mężczyzna wstał i znowu (po raz trzeci) zaatakował kontrolerkę - wtedy kontroler złapał go i kolejny raz odciągnął od kontrolerki. Kontroler jedną ręką trzymał gapowiczkę, zaś drugą ręką zabezpieczał mężczyznę, którego kontrolerzy postanowili przekazać w ręce policji. Dodatkowo z palca mężczyzny w skutek zadrapania zaczęła płynąć krew. Mężczyzna wycierał zakrwawioną rękę w ubrania kontrolerów.

Po chwili na miejsce przyjechało pogotowie oraz policja. Pogotowie opatrzyło rękę mężczyzny. Policja spisała dane gapowiczki i mężczyzny oraz przekazała dane gapowiczki kontrolerom, którzy wypisali jej wezwanie do opłaty dodatkowej za jazdę bez ważnego biletu.

Monitoring w tramwaju zepsuty, zgłosił się świadek

Niestety, jak się okazało w toku badania zdarzenia przez MPK, rejestrator w tramwaju, w którym doszło do awantury, był uszkodzony. Wersję wydarzeń z tramwaju potwierdził natomiast jeden ze świadków, który zgłosił się do łódzkiego MPK. Podpisał oświadczenie i zobowiązał się w razie potrzeby złożyć zeznania na policji.

Jak informuje rzecznik MPK, pomimo próśb świadek zdarzenia, który dysponował nagraniem z przystanku, nie zgłosił się. Ze skargą nie zgłosił się też do MPK żaden z bohaterów nagrania.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: kabarety online. Gdzie oglądać?

Sopot Festival 2017: kabarety online. Gdzie oglądać?

Sopot Festival 2017 - kabarety trzeciego, ostatniego dnia imprezy nie będą pokazywane przez TVN. Gdzie więc oglądać kabarety Top of the top 20.08 online i w TV?

1 godz. 13 min.
Robert Lewandowski - 8 rzeczy, które udowadnią, że jest zwykłym facetem

Robert Lewandowski - 8 rzeczy, które udowadnią, że jest zwykłym facetem

Robert Lewandowski 21 sierpnia świętuje swoje 29 urodziny. Lewy to nie tylko piłka nożna, ale także codzienne obowiązki i praca, które wypełniają jego czas. Zobacz zdjęcia, które pokażą, że najlepszy polski piłkarz poza boiskiem to zwykły facet.

1 godz. 46 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

5 godz. 38 min.
Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy